Buck ClaytonInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buck Clayton. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buck Clayton, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buck Clayton a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buck Clayton. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buck Clayton! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buck Clayton, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buck Clayton (* 12. November 1911 v Parsons (Kansas) , 8. December 1991, v New Yorku , ve skutenosti Wilbur Dorsey Clayton ) byl známý americký jazz - trubka z swingové éry. Elegance a celkový komorn-hudebn-kresbový styl s pruným a dobe upraveným tónem charakterizují jeho melodicky promylené refrény podle Martina Kunzlera .

ít a jednat

Clayton vyrostl v Kansasu; od svého otce ml hodiny klavíru a trumpety a hrál ve svém církevním orchestru. V roce 1932 zahájil svou hudební kariéru v Kalifornii, kde v roce 1934 zorganizoval big band, s ním pracoval a do roku 1936 v anghaji . Kdy byl v roce 1936 v Kansas City , dostal od hrabte Basieho ádost o vstup do jeho orchestru. ekl ano. Na konci 30. let doprovázel jazzové velikány jako Billie Holiday , Lester Young a Teddy Wilson a hrál s Kansas City Six . V roce 1943 orchestr Claytona Basieho odeel, kdy musel vykonávat vojenskou slubu.

Kdy skonila jeho vojenská sluba, pracoval Clayton hlavn jako aranér, napíklad pro Basieho, Bennyho Goodmana a Harryho Jamese . Na konci 40. let sestavil vlastní sextet, s ním v letech 1949 a 1950 cestoval po Evrop. V letech 1949 a 1953 pracoval jako studiový hudebník, na který se zamil slavný mainstreamový koncert pro Columbia Records. V letech 1951 a 1953 byl lenem kvarteta Joe Bushkin . V roce 1956 vedl kapelu na jazzovém festivalu v Newportu s Colemanem Hawkinsem a JJ Johnsonem ; V roce 1956 doprovázel Billie Holiday na jejich posledním koncertu v newyorské Carnegie Hall . V roce 1957 následovaly stálé pozice u Goodmana a Teddyho Wilsona . On také hrál s Sidney Bechet , Eddie Condon , Jimmy Rushing , Tony Parenti , Ruby Braff , Nat Pierce a Mezz Mezzrow . Objevil se také ve filmech Píbh Bennyho Goodmana (1956) a Jazz na letní den (1958). V roce 1959 navtívil Evropu se svými All Stars, kde se také pipojil k Humphrey Lytteltonovi jako host .

V roce 1964 Clayton cestoval po Japonsku a Austrálii s Condonem a pozdji po Evrop s Humphrey Lytteltonem. Na konci edesátých let sotva dokázal hrát na trubku kvli zdravotním problémm, které ovlivnily i jeho ret. Po hostování s Jimmym Rushingem v Half Note musel v roce 1972 podstoupit nkolik operací a doasn se úpln vzdát hraní. Ped návratem na scénu v roce 1976 proto pracoval pedevím jako aranér a skladatel, mimo jiné u Lytteltona a Buddyho Tateho . Na zaátku 80. let pijal uitelské místo na vysoké kole. V roce 1987 znovu vedl big band a ve stejném roce se jeho autobiografie objevila pod názvem Jazz World Bucka Claytona . Buck Clayton zemel ve spánku 8. prosince 1991.

Diskografické poznámky

Ben Webster , Eddie Barefield , Buck Clayton a Benny Morton vystoupení v Famous Door v New Yorku, kolem íjna 1947.
Fotografie: William P. Gottlieb .
 • Bird and Pres - The 46 Concerts Jazz at the Philharmonic (Verve, 1946)
 • The Classic Swing of Buck Clayton (OJC, 1946)
 • Buck Special (Vogue, 1949-53)
 • Songs for Swingers (Philipps, 1959)
 • Jams Benny Gooman Oblíbené (Philipps B07059 L)
 • How Hi the Fi (Philipps B07032 L)
 • Kodaský koncert (SteepleChase, 1959)
 • Buck & Buddy (Prestige / OJC, 1960)
 • Buck Clayton All Stars 1961 ( Storyville Records , 1961)
 • Buck Clayton se setká s Joe Turnerem ( erný lev , 1965)
 • Buck Clayton Jam Session 1975 ( Chiaroscuro , 1975)
 • Swing the Village ( Nagel-Heyer , 1990)

literatura

webové odkazy

Individuální dkazy

 1. ^ Kunzler: Jazzový lexikon. 217.
 2. ^ Rough Guide Jazz, s. 127.
 3. ^ Rough Guide Jazz, s. 127.

Opiniones de nuestros usuarios

Blanka Danková

Pro ty, jako jsem já, kteří hledají informace o Buck Clayton, je to velmi dobrá volba.

Jakub Brožová

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Buck Clayton.

Marika Tomášek

Myslel jsem, že už o Buck Clayton vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.