BuchtelnInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buchteln. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buchteln, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buchteln a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buchteln. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buchteln! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buchteln, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buchteln ( esky , slovensky , slezské buchty ), také: Wuchteln , peené nudle , Beinzla nebo nudlové nudle (v Bavorsku a Falcku ) jsou sladké nebo neplnné kvasnicové knedlíky nebo sáky, které se peou v troub. Buchteln jsou typickým pokrmem eské kuchyn , která si nala cestu i do saské , vábské , bavorské , slezské a rakouské kuchyn .

varianty

V rakouských a eských variantách je Buchteln asto plnn prákem , mákem , tvarohem nebo merukovým demem , v Bavorsku také asto rozinkami, prákem nebo erstvými vestkami. Jako vídeská specialita se ped peením dá dohromady pt kus a vytvoí kruh s kulikou uprosted. Po upeení se popráí moukovým cukrem a jedí se teplé.

Jak dukáty Buchteln odkazuje na variaci knedlík, jejich velikosti a nápln týkající se: Tady jsou neplnné buchty o eigroß v hotovém peeném stavu na konci.

Buchteln se asto jedí s teplou vanilkovou omákou.

V nkterých oblastech se pipravují bez nápln a konzumují se zelím .

Horní slezská varianta nese stejný název , vyrobený ze stejného tsta jako duená nudle , ale vaená na upnutém hadíku v parní místnosti pánve. Slezský Buchtel se tradin konzumuje s borvkovým nebo ostruinovým kompotem.

Malikosti

Dobe známý ve Vídni jsou Buchta v Café Hawelka , který Josefine Hawelka pee pro hosty a do své smrti v roce 2005 a která si nala cestu do Georg Danzer své písn Jo Schau .

Bhem biedermeierovského období hostil M. Nebenhay 21. ledna takzvaný Ternobuchteln na vídeském Hermannskogelu pro Agnestag (jméno sv. Aneky ímské ) a pro Johna satím (sv. Jan Ktitel ) 29. srpna . Místo obvyklého mnoství byly tyto Buchteln naplnny íselnými lístky pro loterii (Terno) a podle toho prodány.

Termín Wuchtel má ve vídesky mluvící oblasti jiné významy. Kdy se ve Vídni mluví o vlkovi, znamená to bu fotbal, nebo velmi vtipnou poznámku.

Individuální dkazy

  1. Sulzbuerg, historie Mooslandl (n). Citováno 24. ledna 2020 .
  2. ^ Barbara Tóth : Karl von Schwarzenberg: ivotopis . Ueberreuter, ISBN 978-3-8000-7119-7 , str. 84 ( vyhledávání knih Google ).
  3. ^ Franz Maier-Bruck : Velká kuchaka Sacher , ISBN 3-7796-5070-3 .
  4. ^ Rakouský jazyk lexikon

webové odkazy

Wikislovník: Buchtel  - vysvtlení význam, pvod slov, synonyma, peklady
Commons : Buchteln  - Sbírka obrázk

Opiniones de nuestros usuarios

Simon Sedláková

Tento záznam o Buchteln bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Stella Navrátil

Skvělý příspěvek o Buchteln.

Radim Toman

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Buchteln.