Buchovy oblázkové prstenyInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buchovy oblázkové prsteny. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buchovy oblázkové prsteny, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buchovy oblázkové prsteny a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buchovy oblázkové prsteny. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buchovy oblázkové prsteny! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buchovy oblázkové prsteny, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Anorganické jevy, které se ukládají v soustedných prstencích na rzných fosiliích a jiných vápenatých substrátech, se oznaují jako Buchovy krouky z oxidu kemiitého . Název sahá a k geologovi Leopoldovi von Buchovi , který jako první pednáel o tomto jevu v roce 1828.

Kruhy se tvoí na zvtralých fosíliích nebo vápencových deskách rekrystalizací silikát . V prbhu tohoto procesu se z nosného pedmtu uvolní vápno a nahradí ho oxidem kemiitým . Neobvykle se vyskytují na belemnitech , mulích, ústici kídové Pycnodonte vesiculare a nkdy také na moském jekovi Echinocorys ovatus .

literatura

  • Leopold von Buch: O silicifikaci organických tl spolu s nkolika dalími poznámkami o málo známých fosiliích. In: Pojednání Královské akademie vd v Berlín - z roku 1828. Berlín 1831. s. 4359. google knihy
  • Karlheinz Krause: oblázkové prsteny. In: Arbeitskreis Paläontologie Hannover 40, Hannover 2012. s. 7881 (online) (PDF; 3,5 MB).
  • Andrea Rohde: Hledáme fosilie na pobeí Baltského moe . 272 s., etné. Obr., Wachholtz Verlag , Neumünster 2008, ISBN 3529054208 .
  • Werner Schulz: Geologický prvodce pro severonmeckého sbrae loe. 507 s., etné Obr., Cw Verlagsgruppe Schwerin, 2003, ISBN 3933781310 .

Opiniones de nuestros usuarios

Alice Zapletalová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Buchovy oblázkové prsteny.

Johana Svoboda

Skvělý příspěvek o Buchovy oblázkové prsteny.

Rostislav Kopecký

Skvělý objev tohoto článku o Buchovy oblázkové prsteny a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.

Leopold Matoušková

Toto je dobrý článek o Buchovy oblázkové prsteny. Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Eliska Stehlík

Tento článek o Buchovy oblázkové prsteny mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.