Büchel (hudební nástroj)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Büchel (hudební nástroj). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Büchel (hudební nástroj), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Büchel (hudební nástroj) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Büchel (hudební nástroj). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Büchel (hudební nástroj)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Büchel (hudební nástroj), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Büchel je dechový nástroj zaloený na pirozeném trumpet principu . Klasifikace jako dechový nástroj vyplývá, bez ohledu na jeho materiál (hlavn devo) z typu generování zvuku, analogicky s blízce píbuzným alphornem , kterému je Büchel rovn velmi podobný ve svém designu. Na rozdíl od alphornu je design sloen do tí sousedních ástí, take délka nástroje je pouze asi 90 cm. Akustická délka trubky odpovídá délce alphornu se stejným naladním. S akustickou délkou 245 cm je hlavní mylenkou C.

Pi he je nástroj dren v rukou vodorovn, co je srovnatelné s manipulací s trubkou nebo pozounem.

V Muotatalu je Büchel také Trümpi nazývaný jako jinak v centrálním výcarsku , co znamená elistní buben .

Dalími evropskými devnými trubkami jsou Wurzhorn v Rakousku, bucium v Rumunsku, fakürt v Maarsku, tramba salaska na Slovensku, trembita na Ukrajin a v jiním Polsku, bazuna v severním Polsku, busen ve Slovinsku a lur ve védsku.

Individuální dkazy

  1. Büchel. (Ji není k dispozici online.) In: tobiasloew.ch. Archivovány od originálu 7. prosince 2013 ; Citováno 4. prosince 2014 .
  2. Kniha. In: myalphorn.com. Citováno 22. srpna 2016 .
  3. ^ Brigitte Bachmann-Geiser : Lidové hudební nástroje výcarska. ( Ernst Emsheimer , Erich Stockmann (Hrsg.): Handbook of European Folk Musical Instruments . Series 1, Volume 4) Deutscher Verlag für Musik, Leipzig 1981, s. 38
  4. Yannick Wey: Der Büchel , Alpenrosen , . 6, 2020, s. 13
  5. ^ Max Peter Baumann : Devná trubka (i). In: Grove Music Online , 2001

Opiniones de nuestros usuarios

Josefa Mašková

V tomto příspěvku o Büchel (hudební nástroj) jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Gabriela Straka

Tento záznam o Büchel (hudební nástroj) je velmi zajímavý.