Buchanan (Libérie)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buchanan (Libérie). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buchanan (Libérie), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buchanan (Libérie) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buchanan (Libérie). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buchanan (Libérie)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buchanan (Libérie), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buchanan
Buchanan (Libérie)
Buchanan
Buchanan
Souadnice 5 ° 53   severní íky , 10 ° 3   západní délky
Základní data
Zem Libérie

kraj

Grand Bassa
výka 10 m
Obyvatelé 34 270 (2008)
zakládající 1832

Buchanan je tetí nejvtí msto v Západoafrické republice Libérii . Pístavní msto, známé ped obanskou válkou jako exportní pístav pro vývoz elezné rudy, se nachází asi 70 kilometr jihovýchodn od hlavního msta Monrovia v zálivu Waterhouse , prominentní ásti libérijského pobeí Atlantiku . Buchanan je hlavním mstem okresu Grand Bassa .

píbh

Msto Buchanan je pojmenováno podle Thomase Buchanana , významného guvernéra Americké kolonizaní spolenosti . Dnení msto se vyvinulo na takzvaném pobeí Kru zpoátku z osad, které byly zaloeny v roce 1832 svobodnými, peván afroamerickými osadníky ze Spojených stát a Karibiku jako jádro plánované kolonie. V ervnu 1835 byla sousední kolonie Port Cresson napadena a zniena povstalci z Grebo lidí , kteí krom Kru obývali tuto oblast po celá staletí. Peiví osadníci uprchli do Buchananu. Skupina afroamerických kvaker z Pensylvánie se v této dob také odváila zaloit kolonii, kterou nazvali Bassa Cove . Kdy byli tito osadníci také terem nájezd, vichni se 1. dubna 1839 rozhodli pipojit k hlavní kolonii Libérie.

Msto Buchanan je roditm Daniela Edwarda Howarda , 16. liberijského prezidenta (1912-1920). Dále se v Buchananu narodil fotbalista Samuel Wowoah (* 1976).

Buchanan byl rozíen jako obchodní a správní centrum. Rybáský pístav byl také pouíván k peprav zboí vyrobeného ve vnitrozemí - zejména produkt z palmového oleje a kávy - do Evropy a USA.

Panoráma msta

Msto Buchanan se skládá ze tí ástí:

  1. pvodní mstská nadace z 19. století
  2. prmyslová oblast kolem rudního pístavu - nyní z velké ásti demontovaná kolejová a nakládací zaízení pro eleznou rudu plus vlakové nádraí, malé letit a sklady
  3. tovární osídlení LAMCO, centrum védské kolonie v Libérii.

webové odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Gabriel Janeček

Tento záznam o Buchanan (Libérie) je velmi zajímavý.

Veronika Kadlecová

Tento záznam na Buchanan (Libérie) mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.

Ivan Kočí

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Buchanan (Libérie), ale moc se mi líbil.

Jana šulcová

Konečně článek o Buchanan (Libérie), který se snadno čte.