BuchaInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bucha. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bucha, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bucha a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bucha. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bucha! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bucha, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

erb Mapa Nmecka
Erb obce Bucha
Bucha
Mapa Nmecka, zvýraznna poloha obce Bucha

Základní data
Stát : Durynsko
Kraj : Okres Saale-Holzland
Komunita managementu : Jiní údolí Saale
Výka : 350 m nad moem NHN
Oblast : 21,02 km 2
Obyvatelé: 1180 (31. prosince 2019)
Hustota obyvatelstva : 56 obyvatel na km 2
PS : 07751
Pedíslí : 03641
SPZ : SHK, EIS, SRO
Klí komunity : 16 0 74 008
Adresa správy sdruení: Bahnhofstrasse 23
07768 Kahla
Webové stránky : www.vg-suedliches-saaletal.de
Starosta : Hans-Joachim Loeper
Umístní obce Bucha v okrese Saale-Holzland
Sachsen-Anhalt Gera Jena Landkreis Greiz Landkreis Saalfeld-Rudolstadt Landkreis Sömmerda Landkreis Weimarer Land Saale-Orla-Kreis Albersdorf (Thüringen) Altenberga Bad Klosterlausnitz Bibra (bei Jena) Bobeck Bremsnitz Bucha Bürgel (Thüringen) Crossen an der Elster Dornburg-Camburg Eichenberg (bei Jena) Eineborn Eisenberg (Thüringen) Frauenprießnitz Freienorla Geisenhain Gneus Gösen Golmsdorf Graitschen bei Bürgel Großbockedra Großeutersdorf Großlöbichau Großpürschütz Gumperda Hainichen (Thüringen) Hainspitz Hartmannsdorf (bei Eisenberg) Heideland (Thüringen) Hermsdorf (Thüringen) Hummelshain Jenalöbnitz Kahla Karlsdorf (Thüringen) Kleinbockedra Kleinebersdorf (Thüringen) Kleineutersdorf Laasdorf Lehesten (bei Jena) Lindig Lippersdorf-Erdmannsdorf Löberschütz Mertendorf (Thüringen) Meusebach Milda Möckern (Thüringen) Mörsdorf (Thüringen) Nausnitz Neuengönna Oberbodnitz Orlamünde Ottendorf (Thüringen) Petersberg (Saale-Holzland-Kreis) Poxdorf (Thüringen) Rattelsdorf (Thüringen) Rauda Rauschwitz Rausdorf (Thüringen) Reichenbach (Thüringen) Reinstädt Renthendorf Rothenstein Ruttersdorf-Lotschen Scheiditz Schkölen Schleifreisen Schlöben Schöngleina Schöps (Thüringen) Schöps (Thüringen) Seitenroda Serba Silbitz St. Gangloff Stadtroda Sulza Tautenburg Tautendorf (Thüringen) Tautenhain Thierschneck Tissa Trockenborn-Wolfersdorf Tröbnitz Unterbodnitz Waldeck (Thüringen) Walpernhain Waltersdorf (Thüringen) Weißbach (Thüringen) Weißenborn (Holzland) Wichmar Zimmern (Thüringen) Zöllnitzmapa
O tomto obrázku

Bucha je obec na jihozápad okresu Saale-Holzland , západn od Jeny a je souástí správní komunity v jiním údolí Saale . Tyto lokality Schorba , Posen , Oßmaritz , Coppanz a Nennsdorf patí do obce Bucha .

Djiny

První listinné dkazy jsou piazeny k dokumentu ze dne 4. dubna 1290. Místní název Bucha je pravdpodobn odvozen od germánského Buchaha - vodní tok mezi buky.

Toto místo bylo sídlem farního okresu od vrcholného stedovku , vdecky ovený seznam jmen pastor z Bucha sahá a do doby ped zavedením reformace.

V prbhu státní expanze se toto místo mohlo stát majetkem pán z Lobdeburgu . Ve 14. století rozíili Wettinové svj nárok na moc na peující Burgau, jeho souástí bylo i msto Bucha. Oetování byl zvlátní právní formu církevní nebo státní správy. A do poloviny 15. století existovala Bucha jako vesnika , dnení místo Bucha tvoilo Oberbucha, ást Niederbucha nacházející se ve smru Oßmaritz , dnes pou . Nejstarí dochovaný registr obyvatel obou míst sahá do první tetiny 15. století. Státní správu vykonával Amt Burgau ve vévodství Sasko-Weimar , poté se stala souástí velkovévodství Sasko-Weimar-Eisenach . Po princov abdikaci byl Bucha pidlen do tvrti Stadtroda .

Bhem boj v dubnu 1945 byla Bucha obsazena americkými vojáky, kteí na dlosteleckých stanovitích vytvoili dlosteleckou pozici , aby bombardovali centrum msta Jena .

Po roce 1945 patil Bucha do durynského okresu Jena a pozdji do okresu Gera . Velká ást západní tvrti Jena-Land byl pstován podle LPG Ernst Thalmann , se sídlem v Bucha. Bucha je souástí okresu Saale-Holzland od roku 1994 .

Budovy

Evangelický luteránský kostel sv. Michala je vybaven varhanami z dílny Heerwagen .

provoz

Do Bucha se dostanete pes kiovatku Bucha na federální dálnici 4, která vede bezprostedn na jih od msta .

ekonomika

Místo má dva obchodní parky. Bydlení v obci Bucha se vyznauje usedlostmi a zemdlskými nemovitostmi. První nová obytná oblast Über dem Dorfe s piblin 11 hektary je tém kompletn zastavna.

starosta

V únoru 2019 byl Hans-Joachim Loeper (nezávislý) zvolen starostou se ziskem 90,1% hlas.

erb

Popis : Rozdleno podle stíbra a zelené; ped padlým zeleným bukovým listem vyrstajícím z píné vtve, za pti padlými stíbrnými bukovými listy vyrstajícími také z píné vtve.

Osobnosti

Individuální dkazy

  1. Populace komunit z Durynského státního statistického úadu  (k tomu nápovda ).
  2. ^ Karl H. Lampe (ed.): Kniha dokument Deutschordensballei Thuringia (= Durynské historické prameny . NF Bd. 7 = Bd. 10, ZDB- ID 548596-4 ). Svazek 1. Fischer, Jena 1936, . 482.
  3. Kurt Zahn: Pastoi vrchního dozorce Jeny od zaátku do konce 18. století (= série AMF. 68, ZDB- ID 2380765-9 ). 6., revidované a rozíené vydání, 2. dotisk revidovaného a výrazn rozíeného vydání. Pracovní skupina pro stedonmecký výzkum rodiny, Kleve 2006.
  4. ^ Andrei Zahn: Obyvatelé kanceláí v Burgau, Camburgu a Dornburgu. Modlitební registr z let 14211425 (= série publikací AMF. 55). Pracovní skupina pro stedonmecký výzkum rodiny, Mannheim 1998.
  5. Volby starosty v Durynsku , pístup k 13. kvtnu 2019

webové odkazy

Commons : Bucha (poblí Jeny)  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Linda Bendová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Bucha.

Izabela Kozák

V tomto příspěvku o Bucha jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Ivona Burešová

Jazyk vypadá staře, ale informace jsou spolehlivé a obecně vše, co je o proměnné Bucha napsáno, dává hodně důvěry.