Buc (Territoire de Belfort)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buc (Territoire de Belfort). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buc (Territoire de Belfort), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buc (Territoire de Belfort) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buc (Territoire de Belfort). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buc (Territoire de Belfort)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buc (Territoire de Belfort), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buc
Erb Buc
Buc (Francie)
Buc
kraj Bourgogne-Franche-Comté
oddlení Territoire de Belfort
Okrsek Belfort
Kanton Châtenois-les-Forges
Sdruení Spoleenství Grand Belfort
Souadnice 47 ° 37 '  severní íky , 6 ° 47'  východní délky
výka 364-461 m
plocha 2,44 km 2
Obyvatelé 283 (1. ledna 2017)
Hustota obyvatel 116 obyvatel / km 2
PS 90800
INSEE kód

Mairie

Buc (nmecky Birr ) je francouzská obec v departementu Territoire de Belfort v regionu Bourgogne Franche-Comté .

zempis

Buc se nachází 372 m nad moem, asi est kilometr západn-jihozápadn od msta Belfort (vzdunou arou). Obec se rozkládá v horských oblastech západn od Belfortu, na extrémním západ departementu, v iroké prohlubni mezi výinami Bois du Mont na jihovýchod a Brisée na severozápad.

Rozloha mstské oblasti 2,44 km² zahrnuje ást mírn zvlnné krajiny v západní ásti Burgundské brány (Trouée de Belfort). Hlavní ást oblasti zabírá ploina Buc, která je v prmru 380 m. Je zemdlsky vyuíván jako orná pda a louka. Vesnický potok Buc odvoduje oblast na jih pes Lizaine do Allan poblí Montbéliard. Étang du Paquis se nachází v lese Chaufour severovýchodn od vesnice . Na jihovýchod se komunitní oblast rozprostírá pes mírn svaitý svah k irokému hebeni Bois du Mont , na kterém je nejvyí nadmoská výka Buc ve výce 461 m.

Sousední obce Buc jsou Châlonvillars a Essert na severu, Urcerey na východ, Échenans na jihu a Mandrevillars na západ.

píbh

Buc je poprvé zmínn v dokumentu na konci 12. století pod názvem Bures . Názvy Bus a But pocházejí z pozdjích dob . Zpoátku pod vlivem pán z Montbéliardu se Buc v polovin 14. století dostal pod svrchovanost Habsburk a patil k vlád Belfort. Spolu s Sundgau pila vesnice v roce 1648 k vestfálskému míru francouzské korun. Od roku 1793 patil Buc do departementu Haut-Rhin , ale v roce 1871 zstal jako souást Territoire de Belfort, na rozdíl od zbytku Alsaska ve Francii.

poet obyvatel

rok 1962 1968 1975 1982 1990 1999 2007
Obyvatelé 213 219 230 273 284 312 307

S 283 obyvateli (1. ledna 2017) je Buc jednou z malých komunit na Territoire de Belfort. Poté, co se populace v první polovin 20. století vdy pohybovala mezi 160 a 200 lidmi, dolo od zaátku 70. let k výraznému populanímu rstu.

památky

Kostel Narození Panny Marie ( Église de la Nativité de la Sainte Vierge ) byl postaven v roce 1718 a má bohatý interiér vetn oltáe z doby, kdy byl postaven.

Centrum starého msta se vyznauje rznými statky v tradiním stylu Franche-Comté z 18. a 19. století.

Ekonomika a infrastruktura

A do 20. století byla Buc vesnicí, v ní dominovalo zemdlství (zemdlství na orné pd, ovocnáství a chov dobytka) a lesnictví. Krom toho nyní existují nkteré místní malé podniky. Mezitím se vesnice zmnila v obytnou komunitu. Mnoho pracovník je tedy dojídjících, kteí vykonávají svou práci v aglomeracích Belfort a Montbéliard .

Vesnice se nachází daleko od hlavních silniních spojení na silnici vedoucí z Bavilliers do Luze . Nejblií spojení s dálnicí A36 je vzdálené asi est kilometr. Dalí silniní spojení je s Châlonvillars.

literatura

  • Le Patrimoine des Communes du Territoire de Belfort. Flohic Editions, Paris 1999, ISBN 2-84234-037-X , s. 102-103.

webové odkazy

Commons : Buc  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Mia Novák

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Buc (Territoire de Belfort).

Zora Turková

Skvělý příspěvek o Buc (Territoire de Belfort).

Matej Sedlák

Tento záznam na Buc (Territoire de Belfort) mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.