BubiercaInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bubierca. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bubierca, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bubierca a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bubierca. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bubierca! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bubierca, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Obec Bubierca
Bubierca - pohled na msto
Bubierca - pohled na msto
erb Mapa panlska
Erb Bubierca
Bubierca (panlsko)
Finsko dopravní znaka 311 (1994-2020). Svg
Základní data
Autonomní spoleenství : Aragon
Provincie : Zaragoza
Comarca : Comunidad de Calatayud
Souadnice 41 ° 19   severní íky , 1 ° 51   západní délky
Výka : 640  msnm
Oblast : 29,54 km²
Obyvatelé : 66 (1. ledna 2019)
Hustota obyvatelstva : 2,23 obyvatel / km²
PS : 50239
íslo obce  ( INE ): 50058
správa
Webové stránky : Bubierca

Bubierca je obec a obec ( municipio ) s celkovým potem 66 obyvatel (k 1. lednu 2019) na západ provincie Saragossa v autonomní oblasti Aragon na severovýchod panlska . Tím místem je stanice na Camino del Cid ; patí do patn osídlené oblasti Serranía Celtibérica .

Poloha a podnebí

Místo Bubierca leí ve smyce na severním behu eky Río Jalón dobrých 106 km (dojezdová vzdálenost) jihozápadn od hlavního msta provincie Saragossa v nadmoské výce piblin 640  m . Krásné msto Calatayud je jen asi 22 km na východ. Podnebí je v zim drsné, ale v lét mírné a teplé; v prbhu roku padá spíe ídký dé (piblin 400 mm / rok).

Populaní vývoj

rok 1857 1900 1950 2000 2017
Obyvatelé 1.105 889 459 108 66

V dsledku rostoucího sucha, mechanizace zemdlství , oputní mnoha malých farem a výsledné nií poptávky po pracovní síle ve venkovských oblastech se poet obyvatel od 19. století v dsledku venkovského exodu neustále sniuje.

ekonomika

Po staletí byli obyvatelé msta v zásad sobstaní; Nebyly tam ádné obchody s potravinami ani trhy, nebo jen zídka. Tm nkolika obchodníkm, emeslníkm a poskytovatelm slueb poskytli to základní pouliní prodejci.

píbh

V obci Bubierca nebyly objeveny prehistorické, keltské ani ímské i vizigothické nálezy. V 8. století byla oblast zaplavena arabsko-maurskými vojsky, která byla vytlaena na jih a na zaátku 12. století ( reconquista ) . V následujících letech se vak o region bojovalo mezi královstvími Aragón a Kastilie ( Guerra de los Dos Pedros ) a a v roce 1454 byl Aragón konen pipojen.

památky

 • Zbytky hradu (castillo) z maurských dob a tyící se nad tímto místem byly streny v 15. století a nahrazeny velkou novou kaplí (Ermita de la Virgen de la Esperanza) .
 • Kostel San Miguel , postavený v 16. století, byl zboen v roce 1964 a nahrazen moderním kostelem se zvonovým títem (espadaña) .
 • V drobivé skále hradního kopce byly v 17./18. V 19. století bylo do nj vytesáno nkolik skalních sklep ( vinárny ) ; dnes se pouívají jen zídka.
Okolí
 • Ermita de Santa Quiteria je asi ti kilometry severozápadn od vesnice . Tam je starovké Hackberry strom (Celtis australis) v okolí .

webové odkazy

Commons : Bubierca  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

 1. Cifras oficiales de población resultantes de la revisión del Padrón Municipal a 1 de enero . Statistika populace z Instituto Nacional de Estadística (aktualizace populace).
 2. Bubierca - Camino del Cid
 3. Bubierca - Klimatické tabulky
 4. Bubierca - Populaní vývoj
 5. Bubierca - Ermita
 6. Bubierca - kostel
 7. Bubierca - výlet

Opiniones de nuestros usuarios

Simon Vávra

Tento záznam o Bubierca bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Petra Blaha

Článek o Bubierca je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Emanuel Mrázková

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Bubierca.

Vladislav Linhartová

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Bubierca se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Anton Adamec

Děkuji za tento příspěvek na Bubierca, přesně to jsem potřeboval.