Bubendorf BLInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bubendorf BL. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bubendorf BL, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bubendorf BL a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bubendorf BL. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bubendorf BL! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bubendorf BL, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

BL je zkratka pro kanton Basel-Landschaft ve výcarsku a pouívá se, aby nedolo k zámn s jinými polokami jména BubendorfF .
Bubendorf
Erb Bubendorf
Stát : výcarskovýcarsko výcarsko
Kanton : Kanton BasilejKanton Basilej Basel-Country (BL)
Okres : Liestal
BFS . : 2823i1 f3 f4
PS : 4416
UN / LOCODE : CH BUB
Souadnice : 622 437  /  255330
Výka : 371  m nad moem M.
Rozsah výky : 338-570 m nad moem M.
Oblast : 10,80  km²
Obyvatelé: 4402 (31. prosince 2019)
Hustota obyvatelstva : 408 obyvatel na km²
Podíl cizinc :
(obyvatelé bez
výcarského obanství )
15,5% (31. prosince 2019)
Webová stránka: www.bubendorf.swiss
Bubendorf

Bubendorf

Poloha obce
Deutschland Kanton Aargau Kanton Basel-Stadt Kanton Solothurn Kanton Solothurn Bezirk Arlesheim Bezirk Laufen Bezirk Sissach Bezirk Waldenburg Arisdorf Augst Bubendorf BL Frenkendorf Füllinsdorf Giebenach Hersberg Lausen BL Liestal Lupsingen Pratteln Ramlinsburg Seltisberg ZiefenMapa Bubendorf
O tomto obrázku
w

Bubendorf ( výcarská nmina : Buebedorf [ bubdf ]) je obec v okrese Liestal v v kantonu Basel-Landschaft ve výcarsku .

zempis

Bubendorf leí v nadmoské výce 372  m. M. (Schulhaus Dorf) u vchodu do Hinteren Frenkental. Obec tvoí kiovatku mezi Waldenburger- a Reigoldswilertal (nazývaný také Föiflibertal). Bubendorf leí mezi sousedními obcemi Liestal , Lausen , Ramlinsburg , Hölstein , Lampenberg , Niederdorf , Arboldswil , Ziefen , Lupsingen a Seltisberg . Frenke vzniká na východním konci obce prostednictvím soutoku Hinteren a Vorderen Frenke.

Djiny

V Bubendorfu byly objeveny keltské a alemanské hroby v blízkosti oblasti Sappeten . Z ímských dob se zachovaly zdi, zbytky ímské silnice a most. V dokumentu ze 13. století je teba poznamenat, e Bubendorf patil hrabti z Frohburgu a do Dompropstei Basel piel v roce 1399. Zámek Wildenstein byl zaloen Eptingenem ve 13. století; byla pokozena pi velkém bazilejském zemtesení v roce 1356 . Poté nkolikrát zmnil majitele a nakonec piel k baslerovi Henmanovi Sevogelovi , který padl v roce 1444 v bitv u St. Jakob an der Birs jako vdce bazilejského uchazee. Dnes patí hrad a k nmu patící farma kantonu Basel-Landschaft. O farmu se stará David Sprunger ji adu let. Hrad Gutenfels na hranici obce s Arboldswilem zaloil také Eptinger . Byl postaven v letech 1220 a 1250 a pi bazilejském zemtesení byl zcela znien. Byla vykopána kolem roku 1970 a je v tomto stavu zachována.

erb

Erb pán z Bubendorfu, tít dlený úhlopín na ernou a stíbrnou s krajkovým ezem.

ekonomika

Obec má stále 16 farem. Krom toho 167 spoleností nabízí práci pro 1 616 zamstnanc (stav k roku 2001). Nejvýznamnjí spoleností je prmyslová spolenost Bachem Holding .

provoz

Komunita se nachází na Hauensteinstrasse z Liestalu do Waldenburgu a na hlavní silnici do Reigoldswil . Bubendorf je napojen na veejnou dopravu autobusovými linkami 70 a 71 autobusu AG Liestal a také lanovkou Waldenburgerbahn .

Turistické atrakce

 • Staré usedlosti Baselbiet
 • Típodlaní dm s gotickými trojitými okny, sedlovou stechou, stupovitými títy a pipojenou stodolou z roku 1600
 • Farní kostel se starými erby
 • Kazetový strop s malovanými devnými panely ve farním sále (vytvoeno kolem roku 1700)
 • Bývalý Dinghof z Dompropstei
 • Bad Bubendorf , bývalé koupalit, nyní hotel
 • Zámek Wildenstein s obrovskými starými duby a vodopádem se stalaktitem
 • Zícenina Gutenfels , jasn zachovaný pdorys jednoduchého hradu na kopci

snímky

Osobnosti

 • Ernst Schneider (* 1878 v Bubendorfu; 1957 v Muttenz), uitel základní koly, reformní pedagog, psychoanalytik a svobodný ekonom

literatura

 • Hans-Rudolf Heyer: Umlecké památky kantonu Basel-Landschaft, svazek II: Okres Liestal. Upraveno Spoleností pro historii výcarského umní GSK. Bern 1974 (Umlecké památky výcarska, svazek 62). ISBN 3-7643-0727-7 . 42 a 104.

webové odkazy

Commons : Bubendorf  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

 1. FSO Generalized Boundaries 2020 . Pro pozdjí slouení farností jsou výky shrnuty na základ 1. ledna 2020. Zpístupnno 17. kvtna 2021
 2. Veobecné limity 2020 . V pípad pozdjích fúzí komunit budou oblasti kombinovány od 1. ledna 2020. Zpístupnno 17. kvtna 2021
 3. Regionální portréty 2021: klíové údaje pro vechny obce . V pípad pozdjích fúzí komunit jsou údaje o populaci shrnuty na základ roku 2019. Zpístupnno 17. kvtna 2021
 4. Regionální portréty 2021: klíové údaje pro vechny obce . V pípad pozdjích obecních fúzí bylo procento cizinc shrnuto na základ stavu z roku 2019. Zpístupnno 17. kvtna 2021

Opiniones de nuestros usuarios

Vaclav Vaňková

Pěkný článek z Bubendorf BL.

Samuel Procházka

Stránka se mi líbí a článek o Bubendorf BL je ten, který jsem hledal.

Sebastian Navrátilová

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Bubendorf BL.

Denisa Brož

Konečně článek o Bubendorf BL, který se snadno čte.