Bubenbergv pomníkInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bubenbergv pomník. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bubenbergv pomník, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bubenbergv pomník a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bubenbergv pomník. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bubenbergv pomník! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bubenbergv pomník, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Bubenberg monument je bronzová socha Berner starosty a generálního Adrian I von Bubenberg ve výcarském federálním msta Bern .

Památník ukazuje von Bubenberga stojícího vtího ne ivot v brnní a bez helmy, pravou ruku na mei a levou ochranu nataenou. Na základn vlevo (pi pohledu zepedu) jsou napsány dva citáty generála: Dokud v nás ije íla, nikdo se nevzdává; a napravo: Moje tlo a zboí jsou vae a do smrti.

Socha Maxe Leu byla slavnostn otevena v roce 1897. Památník pvodn stál na západním konci malého parku na Bubenbergplatz a smoval na západ. Bubenberg ukázal na Murtena, místo jeho vítzství . Pi inauguraci byl památník pivítán voucím jásotem a agenturní zpráva jej popsala jako skutený výcarský národní památník, který vybízí Konfederaci k jednot a nezitné oddanosti vlasti.

Kdy bylo námstí v roce 1930 pestavno, po dlouhých debatách byl pomník pemístn do Hirschengraben a od té doby je obrácen na sever. V roce 2015 byl zrekonstruován a vyitn poprvé od roku 1930.

literatura

webové odkazy

Commons : Památník Bubenberg  - Sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. a b Simon Wälti: Bubenbergv památník se aktualizuje , Der Bund , 26. kvtna 2015

Opiniones de nuestros usuarios

Jaroslav Vávra

Tento záznam na Bubenbergv pomník mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Vladislava Jaroš

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Bubenbergv pomník mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Bubenbergv pomník, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Bubenbergv pomník zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Alexandr Machová

Tento záznam o Bubenbergv pomník bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Antonin Král

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Bubenbergv pomník se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.