BuanyInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buany. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buany, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buany a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buany. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buany! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buany, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buany
erb mapa
Erb chybí
Buany (Slovensko)
Buany
Buany
Základní data
Stát : Slovensko
Kraj : Trnavský kraj
Okres : Trnava
Region : Dolné Povaie
Oblast : 16 583 km²
Obyvatelé : 2362 (31. prosince 2019)
Hustota obyvatelstva : 142 obyvatel na km²
Výka : 148  m nm
PS : 919 28
Telefonní kód : 0 33
Zempisná poloha : 48 ° 25 '  severní íky , 17 ° 42'  východní
SPZ : TT
Kód obce : 506851
struktura
Typ komunity : místní komunita
Správa (od listopadu 2018)
Starosta : Rastislav Kurinec
Adresa: Obecný úrad Buany
50
919 28 Buany
Webová stránka: www.bucany.sk
Statistické informace na statistics.sk

Buany (maarsky Bucsány ) je obec na západním Slovensku s 2362 obyvateli (k 31. prosinci 2019). Obec nacházející se v okrese Okres Trnava a Trnavský kraj je z 99% slovenská; denominan dominuje ímskokatolická církev s 95,8% (sítání lidu z roku 2001).

zempis

Obec se nachází v pohoí Trnavská pahorkatina , které je souástí slovenské Podunajské níiny . V blízkosti obce se sbíhají eky Horná Blava a Dudváh . Buany se nacházejí devt kilometr severovýchodn od msta Trnava .

píbh

Místo je stará osada s nálezm z Lausitz , Hallstatt a kultur Latène . Buany jsou také místem kruhového píkopu .

Místo bylo poprvé zmínno písemn v roce 1258. V roce 1268 toto místo pidlil král Béla IV synm starosty Tyrnau Cunta. V roce 1289 se stalo sídlem rodiny Bucsányi ; V prbhu staletí byly zastoupeny také rodiny Ocskay , Zay a Pongrácz .

V roce 1435 drancující husité vyplenili vesnici. V roce 1828 mla obec 130 dom a 913 obyvatel, z nich vtina byla zamstnána v zemdlství. Do roku 1892 byla obec rozdlena na horní a dolní ást (maarsky Nagybucsány a Kisbucsány ).

Kultura

webové odkazy

Commons : Buany  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Ivo Hrušková

Tento záznam o Buany bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Stepan Pavlíčková

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Buany napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Julia Veselá

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Buany.

Marian Dušková

Tento záznam o Buany bylo přesně to, co jsem chtěl najít.