BTR-40Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o BTR-40. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o BTR-40, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se BTR-40 a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o BTR-40. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o BTR-40! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o BTR-40, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

BTR-40
Sovtský BTR-40

Sovtský BTR-40

Obecné vlastnosti
osádka 2 (velitel, idi) + max. 9 pák
délka 5 m
íka 1,9 m
výka 1,83 m
Rozmry 5,3 tuny
Brnní a výzbroj
Brnní 6-8 mm
Hlavní výzbroj 1 x 7,62 mm kulomet Gorjunow SG-43
Sekundární výzbroj Ne
hbitost
ídit GAS-40
78 k (58 kW)
suspenze 4 × 4, listové pruiny
Nejvyí rychlost 80 km / h
Výkon / hmotnost 14,7 hp / t
Rozsah 285 km

BTR-40 ( rusky -40 ) bylo sovtské obrnné transportní vozidlo z 50. let. BTR znamená ruský (nmecký pepis : Bronjetransportjor , peloeno: obrnné transportní vozidlo). V této Národního lidového armády v NDR se kolový obrnný vz byl pouit jako obrnný transportér 40 , nebo SPW-40 pro krátké . Od roku 1957 byl nahrazen SPW-40 P1 BRDM-1 . To bylo nahrazeno SPW-40 P2 BRDM-2 v roce 1966 .

Djiny

Po skonení druhé svtové války vyvinulo vojenské vedení SSSR koncept mechanizované pchoty. V zásad byly k tomu zapotebí nová obrnná vozidla. Krom BTR-152 byl BTR-40 pouíván jako lehí vozidlo. BTR-40 se ukázal jako nedostatený, pokud jde o jeho jízdní vlastnosti v terénu. Vozidlo se velmi dobe hodilo jako przkumné vozidlo. Dalími verzemi byly napíklad velitelská vozidla, sanitky a transportéry munice. BTR-40 nebyl u polních jednotek píli oblíbený, ale kdy se jednalo o policejní operace na zpevnných silnicích, dokázal lépe demonstrovat své výhody malého, agilního a rychlého vozidla. Krom toho bylo vozidlo dodáno do vech zemí Varavské smlouvy i do mnoha spojeneckých stát SSSR.

technologie

BTR-40 je zaloen na podvozku nákladního vozu GAS-63 , od kterého byl pevzat motor, penos síly, podvozek a ásti elektrického systému. Vozidlo nemá systém tlaku v pneumatikách, není zde ádný systém ochrany NBC . Jeden 7,62mm kulomet byl namontován na posuvné uchycení nad prostoru pro idie.

literatura

webové odkazy

Commons : BTR-40  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. a b Jörg Siegert : tanky NVA, kolová vozidla 19561990. 2. vydání, Motorbuch Verlag, Stuttgart 2010, ISBN 978-3-613-03016-9 , strana 21

Opiniones de nuestros usuarios

Peter Suchá

Pěkný článek z BTR-40.

Barbora Kašpar

Děkuji za tento příspěvek na BTR-40, přesně to jsem potřeboval.

Bohdan Mrázek

Stránka se mi líbí a článek o BTR-40 je ten, který jsem hledal.

Petr Fialová

Tento záznam na BTR-40 mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.