BrzunikInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Brzunik. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Brzunik, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Brzunik a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Brzunik. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Brzunik! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Brzunik, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Brzunik
Erb chybí
Pomoc na erbu
Brzunik (Polsko)
Brzunik
Brzunik
Základní data
Stát : Polsko
Vojvodství : Slezsko
Powiat : ywiec
Gmina : Radziechowy-Wieprz
Zempisná poloha : 49 ° 37 '  N , 19 ° 10'  E
Obyvatelé : 1117 (2015)
Telefonní kód : (+48) 33
SPZ : SZYBrzunik je obec s Schulzenamt ásti na Radziechowy-Wieprz obce v Powiat Zywiecki ásti na Slezském vojvodství v Polsku .

zempis

Místo je v Saybuschen povodí ( Kotlina ywiecka ) za Saybuschen Beskyd u ústí potoka Brzunianka v Soa .

Sousedními msty jsou Wieprz na severu, Bystra na východ a Cicina na západ.

píbh

Od roku 1467 patila vláda Saybusch aristokratické rodin Komorowských, která zahájila osídlovací kampa. Místo bylo zaloeno Valaci na isté pd kolem 16. století .

Bhem prvního dlení Polska , Brzunik piel k novému království Galicie a Lodomeria ásti v habsburské monarchie v roce 1772 (od roku 1804).

V roce 1918, po skonení první svtové války a rozpadu rakousko-uherské monarchie, piel Brzunik do Polska. To bylo perueno a okupací Polska Wehrmachtem ve druhé svtové válce . Poté patila do okresu Saybusch ve správním obvodu Katowice v provincii Slezsko (od roku 1941 provincie Horní Slezsko ).

Od roku 1975 do roku 1998 byl Brzunik souástí bloruského vojvodství .

památky

  • Kaple, postavená v roce 1924

Individuální dkazy

  1. Statystyka ludnoci ( pl )
  2. Dz.U. 1975 . 17 poz. 92 (polsky) (soubor PDF; 783 kB)
  3. ^ Stanisaw Figiel, Urszula Janicka-Krzywda, Piotr Krzywda, Wojciech W. Winiewski: Beskid ywiecki. Przewodnik . Oficyna Wydawnicza "Rewasz", Pruszków 2006, ISBN 83-8918859-7 , str. 347 (polsky).

Opiniones de nuestros usuarios

Tereza Klimešová

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Brzunik napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Magda Zelenka

Děkuji. Pomohl mi článek o Brzunik.

Tobias Ježek

Myslel jsem, že už o Brzunik vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Erik Linhartová

Skvělý objev tohoto článku o Brzunik a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.