BrzeskoInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Brzesko. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Brzesko, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Brzesko a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Brzesko. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Brzesko! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Brzesko, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Brzesko
Brzesko znak
Brzesko (Polsko)
Brzesko
Brzesko
Základní data
Stát : Polsko
Vojvodství : Malopolsko
Powiat : Brzeski
Gmina : Brzesko
Oblast : 11,73  km²
Zempisná poloha : 49 ° 58   severní íky , 20 ° 37   východní délky
Výka : 200 m npm
Obyvatelé : 16 959 (31. prosince 2016)
PS : 32-800 a 32-810
Telefonní kód : (+48) 14
SPZ : KBR
Ekonomika a doprava
Ulice : DK 4 Wroclaw - Tarnów
elezniní trasa : Przemyl - Krakov
Dalí mezinárodní letit : Krakov-Balice
Správa (od roku 2018)
Starosta : Tomasz Jan Latocha
Webové stránky : www.brzesko.plBrzesko [ bsk ] je msto v Powiat Brzeski z Malopolského vojvodství v Polsku . Sídlí v nm stejnojmenná obec s více ne 36 300 obyvateli.

zempis

Brzesko se nachází asi 48 km východn od Krakova a 28 km západn od Tarnówa . Msto leí na behu eky Uszwica .

píbh

Oblast kolem msta Brzesko byla ji kolem roku 8300 a 4500 ped naím letopotem. Usadil. Stopy nalezené v zemi ukazují, e v 5. století ped naím letopotem Bylo provozováno zemdlství a tato oblast byla kulturním centrem.

V raném stedovku stál na kopci poblí Brzeska hrad. Slouil k obran oblasti, která patila státu Wislan . Hrad byl oputn v 9. nebo 10. století.

Msto charta byla udlena v roce 1385 na Brzesko Magdeburg práva . To zstalo malým mstem v soukromém vlastnictví a do 17. století. V roce 1657 bylo toto místo z velké ásti znieno sedmiletou válkou .

V roce 1772 se místo dostalo pod vládu Rakouska. V roce 1845 zaloil Johannes Götz (pozdji Götz von Okocim ) z Langenenslingenu (Hohenzollern-Sigmaringen) pivovar. V roce 1850 se Brzesko stalo sídlem okresu .

5. záí 1939 nmecké jednotky obsadily msto. V roce 1941 bylo zaloeno ghetto, ve kterém muselo ít asi 6000 id. Rudá armáda dorazila na místo 19. ledna 1945 .

V bytové výstavb dolo v 60. letech k rozvoji bytového drustva. Byly zízeny nové koly, mimo jiné pro elektromechaniku. Jedna z tchto kol byla umístna na zámku Götz (Paac Goetza). V roce 1983 byla uvedena do provozu nová nemocnice.

Od roku 1975 do roku 1998 bylo Brzesko souástí Tarnovského vojvodství .

erb

Popis : V erveném, zlatém obrnném stíbrném griffinu se zlomeným ocasem.

Ekonomika a doprava

DK 4 prochází Brzesko . Ve mst se DK 75 setkává s DK4. Bí mstem po spolené trase. Voivodeship Road 768 ( Droga wojewódzka 768 ) také zaíná ve mst . elezniní tra z Krakova do Przemylu na hranici s Ukrajinou vede pes Bzesko.

Pivovar Okocim

Pivovar je stále jedním z hlavních komerních provoz msta. Osada Okocim se vyvinula kolem své polohy na jihu msta na cest do Okocim . Nejznámjí znaka pivovaru se také nazývá Okocim .

památky

Obec Brzesko

Mstské a venkovské komunity má rozlohu 102.57 km² a skládá se z msta a devíti obcí s uebny.

Partnerství

Existuje dohoda o partnerství s následujícími msty a obcemi:

Osobnosti

synové a dcery msta

Známí lidé sdruení s Brzesko

  • Johannes Götz (18151893), sládek z Langenenslingenu z dynastie pivovar Götz, zaloil pivovar v Brzesku v letech 1844/45
  • Sawomir Mroek (19302013), spisovatel.

webové odkazy

Commons : Brzesko  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. a b webové stránky msta (k 11. listopadu 2008)
  2. Dz.U. 1975 . 17 poz. 92 ( Memento z 8. dubna 2009 na WebCite ) (polsky)
  3. krátká biografie od Langenenslingen ( vzpomínka na originálu od 9. íjna 2013 do internetového archivu ) Info: archiv odkaz se automaticky vloí a dosud nebyl zkontrolován. Zkontrolujte prosím pvodní a archivovaný odkaz podle pokyn a poté toto oznámení odstrate. @ 1@ 2ablona: Webachiv / IABot / www.langenenslingen.de
  4. Rodina Götz Bierbrauer

Opiniones de nuestros usuarios

Adolf Urban

Záznam o Brzesko pro mě byl velmi užitečný.

Nikol Fišer

Pěkný článek z Brzesko.

Julie Staňková

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Brzesko, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

Magdalena Bartošová

Článek o Brzesko je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.