Bryn yr Hen BoblInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bryn yr Hen Bobl. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bryn yr Hen Bobl, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bryn yr Hen Bobl a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bryn yr Hen Bobl. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bryn yr Hen Bobl! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bryn yr Hen Bobl, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Mapa: Wales
popisova
Bryn yr Hen Bobl
Zvtit-clip.png
Wales

Bryn yr Hen Bobl ( nmecky  kopec starých lidí ) je 35 m nad moem na zemdlské pd, nad úinou Menai , na východním okraji ostrova Anglesey ve Walesu .

popis

Megalitické komplex peil jako velké znetvoené kopec se patn zachovalé komory. Komplex byl vykopán ve 20. a 30. letech 20. století a odhalil sloitou strukturu. Jeho tvar je ve Velké Británii jedinený . Komora leí uvnit kamenné mohyly ve tvaru ledviny, která je stabilizována vnitními suchými kamennými zdmi . Jediná komora mla nádvoí na západ. Vstupní kámen ml dva pírodní otvory, ale jsou tak malé, e neumoují pístup do malé, dva metry dlouhé a jeden metr iroké obdélníkové komory. Rozdlená konglomerátová vyvrcholení byla piblin 3,0 mx 2,0 m.

Kamen a keramiky byly nalezeny v nádvoí . V komoe byly nespálené, ale zlomené lidské a zvíecí kosti a kostní jehla. Kosti pocházejí od nejmén 20 lidí. Pední nádvoí lemovalo suché kamenné zdivo . Ze strany je úzká dlouhá terasa, která vede 100 m na jih. Starobylé plocha pod komplexních pineslo znané mnoství keramiky, lidských a zvíecích kostí, a adu základních kamen a vloek z pazourku a ipek . Byly nalezeny fragmenty kamene Graig Lwyd Stone (dl v okrese Conwy County ) a tyi vyletné kamenné sekery. Dalími nálezy byly kost, kamenná koule , mísy a kámen s vyloupnutým trojúhelníkem.

literatura

  • Vicki Cummings, Alasdair Whittle: Místa se speciální ctností. Megality v neolitické krajin Walesu. Oxbow, Oxford 2004, ISBN 1-84217-108-9 , s. 110.
  • Frances Lynch: Prvodce po starovkém a historickém Walesu. Gwynedd. HMSO, London 1995, ISBN 0-11-701574-1 .
  • Toby Driver, Mike Hamilton, Matt Leivers, Julia Roberts, Rick Peterson: Nové dkazy od Bryna yr Hen Bobl, Llanedwen, Anglesey In: Antiquity, 74 (2015), str. 761-762.

Individuální dkazy

  1. Graig Lwyd v Penmaenmawr je jedním z nejvtích dol na skalní sekery ve Walesu. Povrchové výchozy jemnozrnné vulkanické horniny byly pouity k výrob seker, které byly nalezeny v Peak District, Yorkshire a Midlands

webové odkazy

Commons : Bryn yr Hen Bobl  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Marie Klíma

Tento příspěvek na Bryn yr Hen Bobl mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Izabela Beránková

Skvělý příspěvek o Bryn yr Hen Bobl.