Bryn HaworthInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bryn Haworth. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bryn Haworth, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bryn Haworth a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bryn Haworth. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bryn Haworth! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bryn Haworth, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Bryn Haworth (narozený 29. ervence 1948 ) v Blackburnu v Lancashire je britský rockový zpvák a kytarista, který se od zaátku 70. let proslavil jako sólový umlec a hudebník.

ivot

Bryn Haworth vyrostl v Darwenu v hrabství Lancashire . Tam navtvoval prmyslovou kolu , kde jeho otec také pracoval jako uitel matematiky. Jeho hudební otisk byl velmi ovlivnn vkusem jeho matky v hudb, která neustále poslouchala nejnovjí písn od umlc jako Elvis Presley , Jackie Wilson a Little Richard , stejn jako klasické nahrávky. Ve vku 11 let získal Haworth svou první kytaru a rok navtvoval hodiny klasické kytarové hudby. Mezi souasné hudební vlivy patily hudební skupiny jako The Ventures a The Shadows . Bhem kolních let zaal se skupinami Merseybeat jako The Beatles , sám Haworth hrát na kytaru se skupinou v ad bar, vetn Mustang , The Railroaders a Mike Taylor Combo .

Po absolvování stední koly zpoátku pracoval v místní papírn, ale jeho kapela tam nakonec vedla k jeho proputní. Haworth pozdji vzpomínal: Nemohl jsem ráno vstávat, protoe jsem hrál v kapele a do pozdních noních hodin.

Ve vku 17 let Haworth opustil Lancashire jen s kufrem a kytarou. el do Londýna a zpoátku spal na autobusovém nádraí Victoria. Nakonec se setkal s leny kapely Wynder K. Frog a bylo mu umonno spát v podkroví domu, ve kterém skupina ila.

Kariéra

Haworth piel do Londýna z Lancashire v 60. letech a do kapely Les Fleur de Lys vstoupil v roce 1966 . Její nkolik nahrávek nemlo komerní úspch; ale protoe skupina byla profesionální, hráli ve studiu a ili pro mnoho umlc na jejich Polydor label jako doprovodná kapela, zejména pro Sharon Tandy , její singly, které byly vylepeny Fleur de Lys [...] jsou urit nejvíce vzruující, tanení a nejskvostnjí Produkce roníku 67 patila.

Kdy byla skupina na jae 1969 rozdlena, Haworth odeel do Kalifornie , odkud cestoval po Spojených státech s rznými skupinami, jako je Jackie Lomax Band nebo Wolfgang , které sestavil Bill Graham . V roce 1973 se vrátil do Velké Británie a nahrál své první sólové LP pro Island Records . Gordon Haskell a Pete Wingfield pracovali na filmu Let the Days Go By . Na jeho druhé LP pro Island Sunny Side of the Street (1974) se podíleli hudebníci z Fairport Convention , Madeline Bell a opt Pete Wingfield. Bhem této doby hrál po boku jako hudebník relace pro Gallagher a Lyle , Andy Fairweather-Low a dalí.

Od roku 1974 se Haworth obrátil ke kesanské víe , co do jeho hudby pineslo silný vliv evangelia . Vrátil se do USA na dalí sólové album: Grand Arrival (1978) bylo nahráno v Nashvillu . V následujících letech intenzivn cestoval po Evrop a podporoval mimo jiné Traffic , Bad Company , Gallagher and Lyle a Fairport Convention . Dalí alba a turné následovaly sólov a jako Bryn Haworth Band . V letech 1975 a 2005 psobil jako studiový hudebník ve studiu pro Chris de Burgh , Joan Armatrading , Marianne Faithfull , Cliff Richard , Ian Matthews , John Cale a Gerry Rafferty . Lulu , Sandy Denny a Mary Black mají interpretovat písniky z skladatel Haworth.

Od poátku 90. let se Bryn Haworth vnoval také charitativní práci. Pravideln chodí do vzení dlat hudbu a biblicky studovat. Bryn a jeho manelka Sally uspoádali v roce 2006 s vzni nkolik hudebních workshop , mimo jiné ve vznici s vysokou ostrahou Highdown v Surrey .

Jeho nahrávky se také stále více vnují kesanským tématm, jak je patrné z názv jeho alb Songs & Hymns (Songs and Hymns, 1999) a Keep the Faith (Zachovat víru, 2005).

Diskografie

 • 1974: Nechte dny plynout
 • 1975: Sunny Side of the Street
 • 1978: Velký píjezd
 • 1979: Keep the Ball Rolling
 • 1980: The Gap
 • 1981: 12 Classics
 • 1983: Kídla rána
 • 1983: Pedejte to
 • 1985: Mountain Mover
 • 1989: Chronologie
 • 1989: Modrá a zlatá
 • 1991: Více ne zpvák
 • 1991: Vezmte si nae ivoty
 • 1993: Bryn Haworth Band Live
 • 1995: Slide Don't Fret
 • 1997: Jemnjí vci v ivot (s Kevinem Proschem )
 • 1999: Songs And Hymns
 • 2002: Více ne zpvák / Bryn Haworth Band Live
 • 2002: Voda ze skály
 • 2005: Simply Bryn Haworth (kompilace 3-CD)
 • 2005: Keep the Faith

webové odkazy

bobtnat

 1. a b Mike Rimmer provedl rozhovor se zkueným zpvákem, kytaristou a hudebníkem Brynem Haworthem na crossrhythms.co, pístup 2. bezna 2019.
 2. a b c [Chatterton., Mark. (2004), Let The Days Go By / Sunny Side of the Street, dvojité CD, GOTT Records GOTT 0003 (poznámky na rukávu)]
 3. B. Böttcher, Encyclopedia of Rock Music, online verze prohlíená 3. dubna 2007

Opiniones de nuestros usuarios

Karolina Kovářová

Článek o Bryn Haworth je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Mia Marek

Tento záznam o Bryn Haworth je velmi zajímavý.

Milada Janeček

Toto je dobrý článek o Bryn Haworth. Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Antonie Vlk

V tomto příspěvku o Bryn Haworth jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.