Bryce Mackasey



Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bryce Mackasey. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bryce Mackasey, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bryce Mackasey a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bryce Mackasey. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bryce Mackasey! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bryce Mackasey, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Bryce Stuart Mackasey PC (narozený 25. srpna 1921 v Québecu , Québec , 5 September, 1999, ) byl kanadský podnikatel , prmyslník , podnikatel a politik ze na liberální strany Kanady , který byl lenem dolní komory za 18 let a byl ministr nkolikrát.

ivot

Podnikatel, místní politik a len snmovny

Po absolvování stední koly sv. Patrika v Québecu studoval Mackasey ekonomii na McGill University a Sir George Williams University , kterou absolvoval s Bachelor of Commerce (B.Comm.). Poté pracoval jako podnikatel, prmyslník a podnikatel a v letech 1955 a 1968 byl prezidentem spolenosti Trenmore Printing, Trophies and Sporting Goods Ltd. a od roku 1954 do roku 1960 byl také spolumajitelem deníku Messager de Verdun .

Jeho politická kariéra zaala v místní politice ve Verdunu v roce 1957 jako pedseda Mstské sportovní komise a poté byl v letech 1958-1962 radním ( Aldermanem ) tohoto msta.

Ve veobecných volbách 18. ervna 1962 byl Mackasey poprvé zvolen jako kandidát liberální strany na lena poslanecké snmovny, ve které zastupoval volební obvod Verdun, dokud rezignoval 15. listopadu 1976 . Na zaátku své parlamentní innosti byl v období od 18. února 1964 do 3. dubna 1965 pedsedou Stálého výboru pro prmyslové vztahy. V ervenci 1965 pevzal svj první vládní úad a byl parlamentním tajemníkem ministra pro národní zdraví a sociální péi do záí 1965 a parlamentním tajemníkem ministra práce od ledna 1966 do února 1968.

Ministr a len Québecského národního shromádní

Poté byl jmenován 9. února 1968 pedsedou vlády Lesterem Pearsonem jako ministr bez portfeje v 19. kanadské vlád a tento úad si udrel i poté, co Pearsonv nástupce Pierre Trudeau 20. dubna 1968 vytvoil 20. kanadskou vládu . V prbhu rekonstrukce kabinetu se stal ministrem práce 6. ervence 1968 a poté pevzal funkci ministra práce a imigrace od 28. ledna do 26. listopadu 1972.

Poté, co byl v období od 3. ervna do 7. srpna 1974 ministrem zahranií bez funkce, se 8. srpna 1974 stal generálním potmistrem a tento post zastával do 14. záí 1976. Souasn byl pvodn od 16. bezna Psobící ministr do 7. dubna 1976 a poté ministr pro záleitosti spotebitele a podnikání do 14. záí 1976.

15. listopadu 1976 rezignoval na svj mandát dolní komory poté, co byl zvolen za lena Národního shromádní v Québecu, a v tomto do 25. dubna 1978 zastupoval volební obvod Notre-Dame-de-Grace .

Poté, co opustil Národní shromádní v Québecu, kandidoval 16. íjna 1978 v doplovacích volbách ve volebním obvodu Ottawa Center , ale minul optovný vstup do dolní komory Kanady. Byl vak znovu zvolen lenem poslanecké snmovny ve veobecných volbách 18. února 1980 ve volebním obvodu Lincoln . Po skonení legislativního období se vzdal dalí kandidatury ve veobecných volbách 4. záí 1984 . Bhem této doby psobil Mackasey jako pedseda podvýboru pro dovozní politiku Snmovny Stálého výboru pro finance, obchod a hospodáství od 14. dubna 1980 do 30. listopadu 1983.

Mackasey, kterému v roce 1969 udlil estný doktor práv (LL.D.) Sir George Williams University , byl nominován jako velvyslanec v Portugalsku premiérem Johnem Turnerem poté, co opustil snmovnu . Tuto nominaci odvolal pedseda vlády Brian Mulroney .

Publikace

  • Le syndrom du lemming: et autres allocutions sur les conflits sociaux , Ottawa 1976
  • Co je za touhou po lemování: A dalí úvahy o sociálním konfliktu , Ottawa 1976

webové odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Josefa Hrušková

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Bryce Mackasey, ale moc se mi líbil.

Erika šulc

Tento článek o Bryce Mackasey mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Diana šťastná

Toto je dobrý článek o Bryce Mackasey. Poskytuje potřebné informace bez excesů.