Bryan Watson (hrá ledního hokeje)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bryan Watson (hrá ledního hokeje). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bryan Watson (hrá ledního hokeje), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bryan Watson (hrá ledního hokeje) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bryan Watson (hrá ledního hokeje). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bryan Watson (hrá ledního hokeje)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bryan Watson (hrá ledního hokeje), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Bryan Joseph Bugsy Watson (narozen 14. listopadu 1942 v Bancroftu v Ontariu , 8. ervence 2021 v St. Michaels , Maryland ) byl kanadský hokejový hrá a trenér , který v prbhu své aktivní kariéry v letech 1960 a 1979 , mimo jiné 910 her pro Canadiens de Montréal , Detroit Red Wings , Oakland Seals , Pittsburgh Penguins , St. Louis Blues , Washington Capitals v National Hockey League a 24 dalích pro Cincinnati Stingers ve Svtové hokejové asociaci na pozici obránce . Krom toho Watson trénoval na Edmonton Oilers na krátkou dobu jako hlavní trenér v sezón 1980/81 . Nicmén, on slavil nejvtí úspch kariéry jako hrá ve slubách Canadiens de Montréal, s ním vyhrál na Stanley Cup v roce 1965 . Watson ztlesnil morového hráe .

Kariéra

Watson strávil juniorská léta u Peterborough Petes v Ontario Hockey Association v letech 1960 a 1963 poté, co ve vku 13 let opustil rodný Bancroft na popud svého otce a vyrstal u svých prarodi v Peterborough . Ve 123 misích pro Petes dosáhl 54 bod .

Po ukonení juniorské kariéry si netradin hrající obránce nejprve nael zamstnavatele v Canadiens de Montréal z National Hockey League . Od konce sezóny 1962/63 do sezóny 1964/65 byl pouíván hlavn pro kooperaní partnery Montréals, vetn Hull-Ottawa Canadiens z Eastern Professional Hockey League a Omaha Knights z Central Professional Hockey League a As de Québec z American Hockey League . Navíc, on také piel Canadiens v NHL, se kterou byl schopný vyhrát prestiní trofej se stejným názvem na konci play-off Stanley Cupu v roce 1965 . Po vítzství Stanley Cupu, Watson byl peveden na Chicago Blackhawks ve výmn pro Don Johns v ervnu 1965 , ped tím, ne byl zvolen v návrhu intra-ligy z Detroit Red Wings pítí den . Tam obránce strávil dalí dva roky hraní tém úpln v kádru NHL.

V lét roku 1967 dolo k dalí zmn bhem draftu expanze NHL z roku 1967 , kdy byl Watson vybrán nov uvedenou Minnesota North Stars . Nicmén, ani by hrál jen jednu hru za tým, dostal Kanaan svj ex-klub Canadiens de Montréal ve stejný den výmnou za Billa Plagera a práva na pevod na Léo Thiffault a Barrie Meissner . Ani ve druhém pokusu ve francouzsko-kanadské metropoli tam Watson nenael sportovní domov a hrál hlavn za Cleveland Barons v AHL a Houston Apollos v CPHL. V dresu Apollos se obranný hrá kvli svému výkonu doporuil pro vyí úkoly. Získal cenu CPHL nejcennjího obránce a cenu CPHL nejuitenjího hráe pro nejcennjího hráe celé ligy.

Pod dojmem toho podepsal Oakland Seals Watsona na konci ervna 1968 a dal hlas v prvním kole amatérskému draftu NHL 1972 a Tom Thurlby Montréalovi. Jako dalí náhradu obdreli ástku penz od Canadiens. V severní Kalifornii vak Watson nebyl schopen splnit oekávání, která do nj byla vloena. Po pouhých 50 hrách pro Seals byl bhem sezóny 1968/69 peveden do Pittsburgh Penguins s Georgem Swarbrickem a Tracy Prattovou . Na oplátku si Oakland Seals zajistil sluby hrabte Ingarfielda , Gene Ubriaca a Dicka Mattiussiho . S Penguins nael Watson na následujících pt hráských let sportovní domov. Ve své morové roli s více ne 100 trestnými minutami za sezónu v této kategorii vdy patil k nejtrestanjím hrám ligy. V sezón 1971/72 dokonce vedl ligu s 212 minutami v tomto hodnocení.

Watsona tentokrát v Pittsburghu skonila v lednu 1974, kdy byl uveden do St. Louis Blues s Gregem Polis a druhého kola hlasování v roce 1974 NHL Amateur Draft . Na oplátku obdreli toto ocenní Steve Durbano , Ab DeMarco junior a J. Bob Kelly . V St. Louis vak obránce nezstal celý msíc a dokonil za tým pouze jedenáct misí. Spolu s Chrisem Evansem a Jeanem Hamelem se pesthoval do Detroitu Red Wings, za který hrál ji ped devíti lety. Naproti tomu Ted Harris , Bill Collins a Garnet Bailey peli na kompenzaci do St. Louis Blues. V Red Wings hrál nyní 32letý hrá následující dv sezóny a do sezóny 1976/77 , kdy byl opt souástí pestupové smlouvy. Watson se pesthoval do Washingtonu Capitals v listopadu 1976 , který za nj dal Grega Jolyho Red Wings. Kanaan hrál za hlavní klub a do kalendáního roku 1979, ne byl proputn. Pesto byl ligou poctn humanitární cenou Charlieho Conachera za jeho sociální angaovanost. Po svém proputní do konce sezóny 1978/79 vstoupil do týmu Cincinnati Stingers ze Svtové hokejové asociace jako volný hrá . V lét 1979 definitivn ukonil aktivní kariéru ve vku 36 let.

Poté, co jeho kariéra skonila, uvaoval Watson o práci trenéra. Proto se angaoval v sezón 1980/81 jako hlavní trenér Edmontonu Oilers z NHL, kde vystídal Glen Sather . Od té doby se chtl soustedit na svou pozici generálního editele . Poté, co byl Watson za tým odpovdný v prvních 18 zápasech sezóny, z nich vyhrál jen tyi a dosáhl pouze 13 z 36 moných bod, pevzal pozici hlavního trenéra opt Sather. Watson byl degradován na asistenta trenéra a nakonec opustil klub na konci sezóny.

Zemel 8. ervence 2021 ve vku 78 let na komplikace zápalu plic ve svém adoptivním dom v St. Michaels v Marylandu .

Úspchy a ocenní

Statistiky kariéry

( Legenda k statistikám hrá: Sp nebo GP = odehrané zápasy; T nebo G = vstelené góly; V nebo A = vstelené asistence ; Pkt nebo Pts = poet vstelených bod ; SM nebo PIM = obdrené trestné minuty ; +/ = plus / minus zstatek; PP = zaplacené vstelené góly ; SH = nedostaten vstelené vstelené góly; GW = vítzný vstelený gól; 1  play-down / sestup )

Statistiky trénování NHL

( Legenda ke statistikám trenéra: Sp nebo GC = celkový poet zápas; W nebo S = poet vítzství; L nebo N = skóre ztrát; T nebo U = skóre remíz; OTL nebo OTN = ztráty skóre po prodlouení nebo rozstelu ; Pts nebo Pkt = body skóroval; Pts% nebo Pkt% = bodová sazba; Výhry% = výhra; výsledek = kolo dosaené v play-off )

webové odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Helena Toman

Informace poskytnuté o proměnné Bryan Watson (hrá ledního hokeje) jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Kristian Procházková

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Bryan Watson (hrá ledního hokeje).

Alois Novaková

Tento záznam o Bryan Watson (hrá ledního hokeje) bylo přesně to, co jsem chtěl najít.