Brú na BóinneInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Brú na Bóinne. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Brú na Bóinne, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Brú na Bóinne a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Brú na Bóinne. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Brú na Bóinne! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Brú na Bóinne, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Brú na Bóinne dokonce Brugh neuvádí se Boinne , Bruig neuvádí se Boinne [ bru na Bone ] ( Irish pro "palác Boyne," vlastn "Palác bílá kráva") je jedním z údolí Boyne ( Boyne Valley ), Severní of Dublin v hrabství Meath , Irská republika , rozsáhlou sbírku prehistorických kultovních míst z let mezi 3500 a 2500 ped naím letopotem. BC vznikl. Nkteré z nich, vetn mohyly orámované velkými megality , byly zachovány: zaízení Dowth , Knowth a Newgrange jsou od roku 1993 zapsána na seznam svtového ddictví UNESCO .

Místa uctívání

Vtina památek je na sever od eky Boyne. Nejdleitjí turistická zaízení - Dowth , Knowth a zejména Newgrange - se nacházejí na kopci v ohybu Boyne mezi Slane a Donore , ne se do Boyne vlévá Mattock . Návtvnické centrum Brú na Bóinne Návtvnické centrum se nachází jin od eky a ást obce Donore; zaízení Großstein jsou pístupná veejnosti pouze odtud a pouze v rámci prohlídek s prvodcem. Brú na Bóinne se asto nesprávn pekládá jako Bend of the Boyne .

mytologie

V mytologického cyklu z irského bájesloví , Brug na Boinne je elfí vrch ( Sid ) a je povaován za bydlit Óengus . Óengus je syn Dagda a eka ena Boann a tudí lenem Tuatha Dé Danann . Kdy je Oengus zesmován kvli jeho díve neznámému pvodu, poaduje, aby byla Dagda uznána jako syn. Lestou pak jako rezidenci obdrel Brug na Bóinne od Dagdy, který pedtím obýval Elcmar , Boannv skutený manel. Tento Síd také hraje dleitou roli v píbhu Aislinge Oenguso (Oengusova vysnná tvá).

literatura

webové odkazy

Commons : Bru na Boinne  - Sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. Helmut Birkhan: Poststarý keltský píjem. Praesens Verlag, Víde 2009, ISBN 978-3-7069-0541-1 , s. 543.
  2. ^ Helmut Birkhan: Keltové. Pokus o úplné zastoupení jejich kultury. 685 f.
  3. ^ Helmut Birkhan: Keltové. Pokus o úplné zastoupení jejich kultury. 675 f.

Opiniones de nuestros usuarios

Lenka Klimešová

Tento záznam na Brú na Bóinne mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Marta Tomášek

Konečně článek o Brú na Bóinne, který se snadno čte.

Jozef Hrubý

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Brú na Bóinne.

Veronika Tichá

Skvělý objev tohoto článku o Brú na Bóinne a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.

Olga Hrubý

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Brú na Bóinne mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Brú na Bóinne, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Brú na Bóinne zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.