BrønnøysundInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Brønnøysund. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Brønnøysund, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Brønnøysund a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Brønnøysund. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Brønnøysund! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Brønnøysund, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Brønnøysund
Brønnøysund (Norsko)
Brønnøysund (65 ° 28 '0' 'severní íky, 12 ° 13' 0 '' východní délky)
Brønnøysund
Základní data
Zem Norsko
Provincie  (fylke) Severní zem
Obec  (obec) : Brønnøy
Souadnice : 65 ° 28 '  N , 12 ° 13'  E
Obyvatelé : 5071 (1. ledna 2020)
Oblast : 3,35 km²
Hustota zalidnní : 1514 obyvatel na km²
Brønnøysund od jihozápadu
Brønnøysund od jihozápadu

Brønnøysund je msto v norské obci Brønnøy v provincii ( Fylke ) Nordland . Toto místo je administrativním centrem msta Brønnøy a má 5071 obyvatel (k 1. lednu 2020).

zempis

Brønnøysund se nachází v pobení pláni norského západního pobeí v obci Brønnøy. Nachází se na poloostrov Sømnahalvøya, do kterého se z jihozápadu zaezává Torgfjorden. Brønnøysund leí na úzkém pozemku v severozápadní pobení oblasti fjordu a je z velké ásti obklopen moem. Na západ od msta je úina Brønnøysundet, pes kterou vede most na ostrovy Hestøya, Kvaløya a Torget. Jezero Frøkenosen leí uprosted msta.

píbh

Kdy byla v roce 1837 zaloena místní vláda, stal se Brønnøysund souástí Brønnøy Municipality. 1. ledna 1923 byla Brønnøysund samostatnou obcí s místem, které získalo mstská práva. Toto rozdlení trvalo a do 1. ledna 1964, kdy byla Brønnøysund zalenna do obce Bronnoy spolu s Sømna , Velfjord a ásti Bindal . Brønnøysund ml v té dob 2064 obyvatel.

Kdy byl zalenn do Brønnøy, Brønnøysund ztratil svj mstský status, který se nakonec vrátil v roce 2000 poté, co obecní parlament Brønnøy schválil usnesení. V tomto bod vak ji neexistovaly ádné právní rozdíly mezi msty a jinými lokalitami nebo obcemi.

Ekonomika a infrastruktura

provoz

Fylkesvei 17 , také známý jako pobení silnice, prochází na sever od msta . Odtud odbouje Fylkesvei 76, který pokrauje na jih od msta. Mstský pístav nazývají lod Hurtigruten a letit Brønnøysund se nachází na jihovýchod Brønnøysund .

podnikání

Brønnøysund slouí jako obchodní a servisní centrum pro oblast na jihu regionu Helgeland . Ve mst se nachází Brønnøysundregistrene , tj. Národní registry údaj. Msto navíc vydává místní noviny Brønnøysunds Avis .

Atrakce

Bronnoy kirke byl postaven v 1200. V letech 1772 a 1866 tam vypukly poáry. Po rekonstrukci byl znovu oteven v roce 1870, ásti zdí bylo moné zachovat.

Nedaleko msta, na ostrov Torget, je Torghatten , hora s 35 metr vysokou a 160 metr dlouhou dírou - rovná jeskyn, která je otevená na obou koncích. Podle legendy byla tato díra zasaena ípem od impulzivního prince Hestmannesa .

Osobnosti

webové odkazy

Commons : Brønnøysund  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. ^ Populace a rozloha v mstských sídlech. Statistisk sentralbyrå, 6. íjna 2020 (anglicky).
  2. a b Brønnøysund. In: Norgeskart. Získaný 20. února 2021 (norský).
  3. Dag Juvkam: Historisk overikt over endringer i commune and fylkesinndelingen. (PDF) In: ssb.no. 1999, pístup 19. února 2021 (norský).
  4. Jørgen Ferkingstad: Brønnøysund má status neho podle . In: Helgeland Arbeiderblad . Ne. 1 , 3. ledna 2000, s. 2 (norský, pozn . . ).
  5. Geir Thorsnæs: Brønnøysund. In: Store norske leksikon. Získaný 20. února 2021 (norský).
  6. Kostel Brønnøy. In: Kirkesøk. Získaný 20. února 2021 (norský).
  7. Torghatten. In: Hurtigruten. Získaný 20. února 2021 (norský).

Opiniones de nuestros usuarios

Hubert Martinek

Děkuji za tento příspěvek na Brønnøysund, přesně to jsem potřeboval.

Marta Němečková

Tento článek o Brønnøysund mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Alexandra Sedlák

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Brønnøysund mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Brønnøysund, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Brønnøysund zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Zora Vrba

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Brønnøysund se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.