Bonny BayInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bonny Bay. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bonny Bay, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bonny Bay a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bonny Bay. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bonny Bay! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bonny Bay, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Bay of Bonny
Bay of Biafra (Bight of Bonny, Golfe du Biafra)
Mapa Guinejského zálivu se zálivem Bonny

Mapa Guinejského zálivu se zálivem Bonny

Vody Guinejský záliv
Zemská hmota Západní a stední Afrika
Geografická poloha 3 °  severní íky , 8 °  východní
iroký piblin 600 km
hloubka piblin 300 km
Ostrovy Bioko , princip ; Ilhéu Bom Bom , Ilhéu Caroço , Elobey Chico , Elobey Grande , Horacio (ostrov)
Pítoky východní delta Nigeru , Cross River , Great Kwa River , Calabar River , Ndian , Wouri , Sanaga , Nyong , Ntem , Mbia , Mbini , Río Muni , Komo

Bay of Bonny (English Bight Bonny ), starí název Bay Biafra , je zátoka na východním konci Guinejského zálivu . Pipojuje se k Beninskému zálivu a sahá od delty eky Niger po mys Lopez v Gabonu .

Pobeí stát Nigérie , Kamerun , Rovníková Guinea , Svatý Tomá a Princv ostrov a také Gabonu se nacházejí zcela nebo ásten v zálivu Bonny.

Píjmení

Od roku 1849 do roku 1861 existoval britský protektorát Biafra Bay , který ovládal dnení Bonny Bay.

Dvodem pejmenování zálivu nigerijskou vládou bylo odtrení jihovýchodních provincií Nigérie pod názvem Biafra v letech 1967 a 1970. Po válce Biafra chtla vítzná centrální vláda definitivn vymazat z map termín Biafra . Msto Bonny v delt Nigeru je od roku 1972 jmenovcem zálivu.

zdroj

Opiniones de nuestros usuarios

Anita Straková

Tento článek o Bonny Bay mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Milena červenková

Konečně článek o Bonny Bay, který se snadno čte.

Stepan Kopecká

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Bonny Bay, ale moc se mi líbil.

Ludmila Marek

Tento příspěvek na Bonny Bay mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.