Beninský zálivInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Beninský záliv. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Beninský záliv, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Beninský záliv a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Beninský záliv. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Beninský záliv! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Beninský záliv, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Beninský záliv
Guinejský záliv s Beninským zálivem (vlevo nahoe)

Guinejský záliv s Beninským zálivem (vlevo nahoe)

Vody Guinejský záliv
Zemská hmota Západní Afrika
Geografická poloha 6 °  N , 3 °  E
iroký piblin 640 km
Pítoky Ouémé , Mono , Couffo , Sio , Osun , Ogun , Oni , Yewa
Pobeí Beninu s námoním pístavem Cotonou v pozadí

Pobeí Beninu s námoním pístavem Cotonou v pozadí

Bay of Benin je zátoka v západní Africe .

zempis

Rozkládá se asi 640 km mezi mysem St. Paul na západ a ekou jeptikou v Nigeru na východ, kde se spojuje záliv Bonny (bývalý záliv Biafra ). Záliv je souástí Guinejského zálivu . Sousedí se zálivem Benin , Togo a Nigérie .

píbh

Zátoka má svj název podle historického Beninského království . Je známá svými nebezpenými vlnami a odedávna je spojována s atlantickým obchodem s otroky . íkadlo Pozor, pozor na Beninovu zátoku: Jeden vychází, kam padlo padesát! (Nmec: Pozor na Beninský záliv: Jeden vyjde tam, kam padlo padesát! ). Autor Philip McCutchan také pouil tento ver jako název knihy.

Britský protektorát Beninského zálivu existoval v letech 1852 a 1861 .

Individuální dkazy

  1. ^ Philip McCutchan: Pozor na Beninovu zátoku . Futura Publ., London 1976, ISBN 0-86007-282-7 (bývalý název: Pozor, pozor na Beninovu zátoku ).

Opiniones de nuestros usuarios

Diana Bureš

Stránka se mi líbí a článek o Beninský záliv je ten, který jsem hledal.

Jana Tesařová

Tento záznam o Beninský záliv je velmi zajímavý.

Blanka Kozáková

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Beninský záliv.

Stanislava Tesař

Děkuji. Pomohl mi článek o Beninský záliv.