Důležitost Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky je předmětem debat a zájmu již dlouhou dobu. Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky se stal ústředním bodem pro odborníky i nadšence, protože jeho vliv zahrnuje širokou škálu oblastí. Od svého dopadu na společnost až po jeho relevanci v populární kultuře se Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky ukázalo jako téma hodné prozkoumání. V tomto článku se ponoříme do různých aspektů Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky a prozkoumáme jeho důležitost a vliv v moderním světě. Od svých počátků až po svou roli v budoucnosti, Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky nadále hraje zásadní roli v našem každodenním životě.
V tomto videu naleznete informace o správném používání diskusních stránek. (anglicky, české titulky)
Každá stránka na Wikipedii – článek, uživatelská stránka i pískoviště – má i přidruženou diskusní stránku. Do diskuse se vždy dostanete pomocí tlačítka „Diskuse“, které je vždy vlevo nahoře nad každou stránkou.
Na diskusních stránkách se odehrává spousta diskutování. Wikipedisté budou rádi, pokud jim na jejich podněty na diskusních stránkách budete odpovídat. A naopak, vy můžete tyto stránky využít, pokud budete něco chtít sdělit ostatním. Na komentáře ostatních wikipedistů můžete reagovat kliknutím na tlačítko . Po zveřejnění bude váš komentář podepsán, aby bylo jasné, kdo ho přidal, a mohli na něj reagovat ostatní. Diskusní stránky lze také editovat „postaru“, tedy tzv. wiki-kódem pomocí tlačítek „Editovat zdroj“. Můžete použít poměrně srozumitelná tlačítka, např. pro vložení obrázku či podpisu.
„Postaru“ můžete na existující zprávu odpovědět tak, že svůj text odsadíte o něco doprava pomocí jedné nebo více dvojteček. Na konec své zprávy nezapomeňte dát podpis (pomocí tlačítka „podpis“ – ).
Vaše zpráva pak bude vypadat asi takto: