Vlajka Organizace spojených národů

Vlajka Organizace spojených národů je bezpochyby téma, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Jeho relevance a význam vyvolaly hluboký zájem objevit o tomto tématu více a prozkoumat jeho různé aspekty. Od svého vzniku až po dopad na dnešní společnost byl Vlajka Organizace spojených národů předmětem debat, úvah a analýz odborníků i fanoušků. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Vlajka Organizace spojených národů, prozkoumáme jeho vliv v různých oblastech a jeho vývoj v čase. Není pochyb o tom, že Vlajka Organizace spojených národů je téma, které nenechává nikoho lhostejným, a které i dnes vzbuzuje velký zájem.

Vlajka OSN
Poměr stran: 2:3 nebo 3:5
Emblém OSN

Vlajka Organizace spojených národů byla oficiálně přijata 20. října 1947. Má světle modrý list, v jehož středu je bílý emblém OSN – zjednodušená mapa světa mezi severním pólem a 60° j.š. ve vyrovnávacím azimuátálním zobrazení v normální poloze, která má zakresleny siluety všech obydlených kontinentů. Kolem jsou dvě olivové ratolesti symbolizující mír.

Poměr stran listu je stanoven na 2:3 nebo 3:5, může však mít i poměr shodný s vlajkou země s kterou se vyvěšuje nebo kde se užívá.[1]

Vlajky odborných organizací OSN

Seznam není úplný, chybí vlajky ITU - Mezinárodní telekomunikační unie, UNICEF – Dětského fondu OSN a dalších organizací, které ale mají svá loga.

Další vlajky

Odkazy

Reference

Související články

Externí odkazy