V tomto článku prozkoumáme fascinující svět The World, téma, které upoutalo pozornost výzkumníků, nadšenců i zvědavců. The World byl v průběhu historie předmětem debat, studia a obdivu a jeho význam v dnešním světě jen roste. Prostřednictvím tohoto článku se snažíme ponořit do různých aspektů, které tvoří The World, od jeho původu až po jeho nejnovější aplikace, abychom lépe porozuměli jeho dopadu na naši společnost a svět obecně. Připojte se k nám na této cestě objevování a učení o The World.
Souostroví The World (česky Souostroví Svět) je skupina uměle vybudovaných ostrovů nacházejících se v Perském zálivu 4 kilometry od pobřeží Dubaje. Po plánovaném dokončení v roce 2009 mělo souostroví čítat 250 – 300 ostrovů, které budou uspořádány do tvaru všech světových kontinentů. Náklady na vybudování tohoto projektu, který je inspirován jiným uměle vybudovaným souostrovím nacházejícím se rovněž v Dubaji - Palm Islands, jsou odhadovány na 1,8 miliardy dolarů. Investorem je firma Nakheel Properties.
Velikost jednotlivých ostrovů je plánována na 23 226 m² až 83 613 m², od sebe budou odděleny vždy 50 až 100 metry vody. Celé souostroví bude na délku měřit 9 km a na šířku pak 6 km. Mezi ostrovy nejsou plánovány žádné mosty, jediným způsobem dopravy bude loď nebo vrtulník. Cena prodávaných ostrovů bude začínat na 6,85 milionech dolarů, v průměru se však bude pohybovat okolo 25 milionů.
V listopadu 2009 se projevily těžkosti vyplývající z globálního ekonomického propadu. Práce se na ostrovech zcela zastavila. Jediné, co se ještě dokončilo, jsou vlnolamy a z 300 ostrovů je zastavěný jen jeden modelový.[1] Pokud se práce na těchto ostrovech neobnoví a nebude jejich konstrukce posílena, sklouznou po čase pod hladinu moře a stane se z nich pouze hromada písku na dně Perského zálivu. Vlnolam okolo souostroví tento proces zpomaluje a díky tomu, že je vytvořený z kamení, bude i po poklesu písečných ostrovů varovat okolní lodě před nebezpečím.