Společnost sester Ježíšových

V dnešním světě je Společnost sester Ježíšových tématem, které upoutalo pozornost a zájem mnoha lidí po celém světě. Ať už kvůli svému dopadu na společnost, jeho významu ve vědecké oblasti nebo jeho vlivu na populární kulturu, Společnost sester Ježíšových se stal tématem velkého významu. Jak se stále více lidí zajímá o Společnost sester Ježíšových, vznikají debaty, výzkumy a diskuse pokrývající širokou škálu aspektů souvisejících s tímto tématem. V tomto článku podrobně prozkoumáme různé aspekty Společnost sester Ježíšových a jeho dnešní dopad.

Společnost sester Ježíšových (SSJ - Societas sororum Jesu) je katolická ženská řeholní rodina s česko-rakouskými kořeny.

Historie kongregace

Společnost sester Ježíšových má poměrně krátkou historii. Vznikla v roce 1981 v Klagenfurtu v Rakousku a u jejího zrodu stál český jesuita P. Robert Kunert SJ, tou dobou v exilu. V roce 1984 společnost schválil klagenfurtský biskup Msgre. Egon Kapellari.

Po roce 1989 se společnost rozšířila do České republiky. Společnosti vyšel vstříc tehdejší olomoucký arcibiskup František Vaňák a díky němu byl zřízen noviciát společnosti na bývalé faře v obci Moravská Huzová. V roce 1993 nástupce arcibiskupa Vaňáka na olomouckém stolci - Msgre. Jan Graubner schválil stanovy společnosti a českou část společnosti vůbec.

V roce 2002 se Společnost sester Ježíšových stala řeholním institutem diecézního práva (čili podléhající biskupovi té které diecéze, ve které se nachází).

Současnost kongregace

V současnosti má Společnost celkem 41 členek a její hlavní sídlo je v Olomouci. Další domy společnosti jsou na těchto místech:

V České republice:

V Rakousku:

Poslání

Sestry se věnují nejrůznějším činnostem uvnitř katolické církve a apoštolátu. Pilíře jejich činnosti jsou:

  • Služba církvi
  • Výchova a vzdělávání
  • Péče o staré a nemocné
  • Kontakty s mládeží