Semafory (Zeměplocha)

Dnes se chceme ponořit do fascinujícího světa Semafory (Zeměplocha). Je to téma, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě, od jeho dopadu na společnost až po jeho význam v populární kultuře. Semafory (Zeměplocha) je téma, které vyvolalo intenzivní debaty a vyvolalo velký zájem v různých oblastech, od politiky po technologie. V tomto článku se blíže podíváme na Semafory (Zeměplocha), prozkoumáme jeho původ, jeho vývoj v čase a jeho vliv dnes. Připojte se k nám na této cestě objevovat všechny fascinující aspekty Semafory (Zeměplocha) a jeho důležitost v současném světě.

Semafory jsou technologickou novinkou ve fiktivním světě Zeměplocha, který vytvořil Terry Pratchett. Místem vzniku je pravděpodobně Ankh-Morpork a teoreticky jsou známé od pradávna. Teprve v poslední době se je však nějaký mazaný řemeslník (přesněji pan Srdénko) rozhodl využít komerčně. Jedná se o síť zařízeních určených k přepravě zpráv (později i obrázků), podobně jako telegraf. Semafory jsou umístěné na vysokých věžích v podobě velkého množství ramen. Užívají jasných světelných záblesků. Objevují se v mnoha knihách, poprvé v knize Pátý elefant a podrobněji pak v knize Zaslaná pošta. Zprávy se obvykle šifrují a cena za odeslání se pohybuje kolem 3 tolarů. Semaforová síť směřuje z Ankh-Morporku do vzdálených končin světa: např. do Genovy, ale i do divokého Überwaldu.

Zanedlouho poté, co se Srdénkovi rozhodli postavit Velkou semaforovou linku, v důsledku krachu První zelné banky (způsobené podvody Alberta Třpytky, resp. Vlahoše von Rosreta) došly peníze a museli si je půjčit od Nadosaha Pozlátka. Ten je však o Linku okradl. Od té doby spolehlivost Linky klesá a cena za odeslání zprávy stoupá. Nakonec je cena za zprávu do Sto Lat až 31 tolarů. V knize Zaslaná pošta se Vlahoš von Rosret stane novým vrchním poštmistrem a nakonec sesadí Pozlátka a pomůže slečně 'Bodlince' Srdénkové a Zelené příšeře získat zpět Semaforovou linku.