Dnes se chceme věnovat tématu Rotoskopie, aspektu, který v poslední době nabývá na aktuálnosti a vzbuzuje zájem širokého spektra veřejnosti. Od svého vzniku až po dopad na moderní společnost byl Rotoskopie předmětem debat, úvah a studií. V průběhu historie Rotoskopie ovlivňoval různé oblasti života, od politiky po kulturu, a její význam neustále rostl. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Rotoskopie, prozkoumáme jeho vývoj v čase a jeho dopad dnes. Doufáme, že tato analýza poskytne širší a obohacující pohled na Rotoskopie a nabídne našim čtenářům hlubší pochopení tohoto tématu univerzálního zájmu.
Rotoskopie je animační technika, kterou vynalezl Max Fleischer roku 1915 (patentováno roku 1917). Princip rotoskopování spočívá v tom, že animátor překresluje filmové rámečky, které obsahují hranou stopáž, snímek po snímku.[1]
V prvním typu rotoskopu se hrané snímky určené k překreslení promítaly na skleněný panel, pomocí kterého je animátor mohl lépe překreslit. Dnes se pro tyto účely používá téměř výhradně výpočetní technika.
David Mechner „hraje“ jakožto předloha pro účely hry Prince of Persia.
Prince of Persia – díky natáčení pohybů Davida Mechner, bratra hlavního designéra Jordana Mechnera, a následnému rotoskopování se tvůrcům této hry podařilo vytvořit velmi realistické animace
↑CRAFTON, Donald. Before Mickey: the animated film 1898-1928. University of Chicago Press ed. vyd. Chicago London: University of Chicago Press, 1993. 413 s. Dostupné online. ISBN978-0-226-11667-9.