Rmut (vinařství)

V dnešním světě si Rmut (vinařství) získal velký zájem díky svému významu v různých oblastech společnosti. Jak ve společenských vědách, tak v technice se Rmut (vinařství) stal tématem diskusí a debat, což vyvolalo různé názory mezi odborníky z různých oborů. Kromě toho má Rmut (vinařství) významný dopad na každodenní život lidí a ovlivňuje jejich rozhodování a chování. Z těchto důvodů je nezbytné podrobně analyzovat roli, kterou Rmut (vinařství) hraje dnes a jak utváří budoucnost v různých kontextech. V tomto článku prozkoumáme různé dimenze Rmut (vinařství) a jeho význam v dnešní společnosti.

Rmut je hmota tvořená rozemletými bobulemi vinné révy, která vzniká při výrobě vína. Hrozny vinné révy nejprve zbaví stopek a třapin a pak se rozemelou. K tomuto procesu se používají tzv. mlýnkoodzrňovače[1][2].

V další fázi výroby se rmut lisuje nebo fermentuje. Lisováním rmutu se získává mošt.

Při výrobě bílého nebo růžového vína se rmut lisuje již několik hodin po rozemletí. Při výrobě červeného vína se rmut fermentuje. Nechá se několik dnů stát a nakvášet. Červené barvivo ze slupek se tak vyluhuje do rmutu a dodá mu typickou barvu.

Reference

  1. PAVLOUŠEK, Pavel. Výroba vína u malovinařů. Praha: Grada, 2006. ISBN 8024712474. Kapitola 5, s. 28. 
  2. STEIDL, Robert. Sklepní hospodářství. Valtice: Národní salon vín, 2005. ISBN 8090320104. Kapitola 3, s. 25.