Pasivní síťový prvek

V dnešním článku se ponoříme do vzrušujícího světa Pasivní síťový prvek, abychom objevili všechna jeho tajemství, příběhy a kuriozity. Pasivní síťový prvek je téma, které v historii upoutalo pozornost mnoha lidí a není divu, protože jeho význam a dopad na naše životy je nepopiratelný. V tomto smyslu prozkoumáme různé aspekty Pasivní síťový prvek, od jeho počátků až po jeho význam dnes, přes jeho důsledky ve společnosti, technologii a kultuře. Připravte se ponořit se do fascinující cesty po Pasivní síťový prvek a objevte vše, co z tohoto tématu dělá nevyčerpatelný zdroj znalostí a emocí.

Pasivní síťový prvek (anglicky Passive Networking Component) je pojmem v oboru informačních technologií. Jedná se o síťový prvek, který data v síti (typicky Ethernet) pouze přenáší bez jakékoliv další modifikace či jiného zásahu.[1] Většinu pasivních síťových prvků tvoří kabely, dále jejich spojky, rozvaděče, koncovky či zásuvky. Pasivní síťové prvky jsou mechanickými částmi sítě a samy o sobě proto nespotřebovávají žádnou elektrickou energii.

Odlišit od pasivních síťových prvků je třeba prvky bezdrátové sítě, které v některých případech mohou plnit obdobnou funkci.

Příklady

Typickým zástupcem jsou kabely, jejichž základním parametrem je přenosová rychlost a dělí se na:[2]

Mezi pasivní prvky sítí dále patří:

Odkazy

Související články

Reference

  1. Pasivní síťové prvky (Passive Networking Components) . Management Mania . Dostupné online. 
  2. Pasivní síťové prvky - informatika . studijni-svet.cz . Dostupné online.