Orkán Emma

V dnešním světě se Orkán Emma stalo tématem velkého zájmu a významu. Ať už se jedná o jeho dopad na společnost, jeho vliv na populární kulturu nebo jeho význam v akademické sféře, Orkán Emma je tématem, které přitahuje pozornost široké škály publika. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Orkán Emma, analyzujeme jeho důležitost, historii a význam v dnešním světě. Od svých počátků až po vývoj v současnosti zanechal Orkán Emma v našich životech nesmazatelnou stopu a zaslouží si být studován a pochopen v celé své komplexnosti. Doufáme, že prostřednictvím podrobné analýzy vneseme světlo do tohoto tématu a poskytneme našim čtenářům širší a hlubší vhled do Orkán Emma.

Vichřice Emma
Emma 29. února 2008 nad Velkou Británií, Beneluxem a Severním mořem.
Emma 29. února 2008 nad Velkou Británií, Beneluxem a Severním mořem.
Informace
KategorieMimotropická bouře
Zformování28. 2. 2008
Rozptýlení7. 3. 2008
Nejnižší tlak959 mb/hPa
Nejvyšší rychlostnárazy
236 km/h
Škody1 miliarda euro[1]
Oběti14 lidí
Postižené oblastiseverní a střední Evropa, západ Ruska.
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Orkán Emma byla tlaková níže (cyklona), která zasáhla Evropu v období od 1. března 2008 do 5. března 2008. Živel si vyžádal životy 14 osob a způsobil škody zhruba za 1 miliardu euro.

Česko

Síla vichřice nebyla tak velká jako u předchozí větrné bouře Kyrill. Vítr dosahoval v nárazech rychlosti 120–140 km/h a nejnižší naměřený tlak v této tlakové níži byl 987 hPa. Následkem síly větru padaly stromy (mj. památná Žižická lípa na Slánsku), bylo strháno elektrické vedení a došlo k velkému množství dopravních nehod. Škody činily přibližně 1 miliardu korun, o život přišly 2 osoby. Vichřice s sebou přinesla bouřky, kroupy a přívalové deště. Následkem toho byly na Šumpersku některé silnice zaplaveny vodou.

Fotografie

Odkazy

Reference

  1. HAGEN, Patrick. Emma" kostet Versicherer eine Milliarde. Financial Times Deutschland . 2008-03-07. Dostupné v internetovém archivu . 

Související články

Externí odkazy