Koacervát

Tento článek se bude zabývat tématem Koacervát, které v poslední době získalo velký význam díky svému dopadu na různé oblasti každodenního života. Od svého vzniku vzbuzuje Koacervát velký zájem mezi odborníky i širokou veřejností, vyvolává diskuse, výzkum a vytváří nové příležitosti v různých sektorech. V průběhu tohoto psaní budou analyzovány různé aspekty související s Koacervát, zkoumány jeho původ, vývoj a jeho vliv na současnou společnost. Kromě toho budou prozkoumány různé perspektivy a přístupy, abychom dále porozuměli důležitosti a rozsahu Koacervát dnes.

Kapičky koacervátu.

Koacervát je označení pro kapičkovitý útvar samovolně vznikající ve vodném roztoku makromolekulárních látek. Obvykle se jedná o shluk velkých molekul bílkovin. Podle některých hypotéz vzniku života na Zemi, které prosazovali A. I. Oparin (1922) nebo J. B. S. Haldane, byly koacerváty nejstaršími „obyvateli“ Země (vznikaly přibližně před 3,85 miliardami let) a vyvinul se z nich posléze život (mělo jít o předchůdce dnešních buněk).

V současné době byla tato hypotéza opuštěna,[1] protože neumí vysvětlit vznik genetického kódu, DNA apod.[2]

Reference

  1. REISCHIG, Josef. Chat s osobností . Česká televize, 2008-06-18 . Kapitola Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc., biolog. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-08-01. 
  2. Vznik života na Zemi . . Dostupné v archivu pořízeném dne 2009-01-31.