Klení (Hořice na Šumavě)

V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa Klení (Hořice na Šumavě), prozkoumáme jeho mnohé aspekty a dozvíme se více o jeho dopadu na různé aspekty společnosti. Od jeho původu až po jeho dnešní význam se podrobně podíváme na Klení (Hořice na Šumavě) a jeho vliv na okolní prostředí. Prostřednictvím vyčerpávající analýzy objevíme různé perspektivy, které existují kolem Klení (Hořice na Šumavě), stejně jako její význam pro rozvoj různých studijních oborů. Klení (Hořice na Šumavě) je bezpochyby fascinující téma, které si zaslouží být prozkoumáno a analyzováno do hloubky, a proto se v tomto článku ponoříme do jeho hlubin.

Klení
Chybí zde svobodný obrázek
Lokalita
Charakterzaniklá osada
ObecHořice na Šumavě
OkresČeský Krumlov
KrajJihočeský kraj
Historická zeměČechy
StátČeskoČesko Česko
Zeměpisné souřadnice
Základní informace
Katastrální územíCipín
Nadmořská výška700 m n. m.
Klení
Klení
Další údaje
Zaniklé obce.cz635
Jak číst infobox Zdroje k infoboxu a českým sídlům.
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Klení, někdy také Klaní (německy Hafnern),[1] je zaniklá osada na území obce Hořice na Šumavě (v katastrálním území Cipín)[2] v okrese Český Krumlov. Ležela ve výši cca 700 m n. m. mezi Hořicemi na Šumavě a Slavkovem.

Historie

První písemná zmínka o Klení pochází z roku 1283.[3] Od roku 1869 bylo Klení vedeno (do roku 1921 pod názvem Hafnern) jako osada obce Cipín. V roce 1930 zde stálo 12 domů a žilo 107 obyvatel. V roce 1950 bylo Klení vedeno jako osada obce Slavkov. V dalších letech Klení jako osada zaniklo a stalo se součástí obce Hořice na Šumavě.[4] Po stránce církevní patřilo do římskokatolické farnosti Světlík.[5]

Reference

  1. BERAN, Ing Pavel. Zaniklé obce po roce 1945. www.zanikleobce.cz . 2006-27-02 . Dostupné online. 
  2. Historický lexikon obcí České republiky - 1869 - 2011: III. Počet obyvatel a domů podle krajů, okresů, obcí, částí obcí a historických osad / lokalit v letech 1869 - 2011 . . Dostupné online. 
  3. PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách: jejich vznik, původní význam a změny . . Dostupné online. 
  4. Historický lexikon obcí České republiky - 1869 - 2011: IV. Abecední přehled obcí a částí obcí . . Dostupné online. 
  5. DigiArchiv SOA v Třeboni - ver. 21.12.10. digi.ceskearchivy.cz . . Dostupné online.