V dnešním světě převzal Juan Carlos I. (polární stanice) ústřední roli v životech lidí. S rozvojem technologií a globalizací se Juan Carlos I. (polární stanice) stal tématem obecného zájmu, které pokrývá různé oblasti společnosti. Od Juan Carlos I. (polární stanice) vyvolal velké kontroverze a debaty až po jeho dopad na populární kulturu a způsob, jakým spolu lidé komunikují. V tomto článku prozkoumáme fenomén Juan Carlos I. (polární stanice) z různých perspektiv, analyzujeme jeho důležitost a vliv na každodenní život.
Antarktická polární základna Juana Carlose I., pojmenovaná po španělském králi, Juanu Carlosovi I., (španělsky Base Antártica Española Juan Carlos Primero) je španělská sezonní vědecká stanice v provozu od listopadu do března, jejíž provoz byl zahájen v lednu 1988. Nachází se na poloostrově Hurd, na Livingstonově ostrově v Jižních Shetlandách v Antarktidě.
Základna leží na pobřeží Española Cove, Jižní záliv, na severním úpatí hory královny Sofie a 2,7 km jiho-jihozápadně od bulharské základny sv. Klimenta Ohridského. Obě základny jsou vzájemně spojeny 5,5 km pozemní cesty směrem k ledovci Johnsons, průrvě Charrua, ledovci Contell a Krum Rock.