Josef Ulrich (sociální demokrat)

V dnešním světě je Josef Ulrich (sociální demokrat) problém, který se ve společnosti stává stále aktuálnější. Od svého vzniku ovlivnila různé aspekty každodenního života, vyvolala debaty, kontroverze a významné transformace. Její vliv sahá do různých oblastí, od politické po kulturní, a dokázal upoutat pozornost odborníků i občanů. Vzhledem k různorodosti názorů a pohledů je zásadní podrobně a kriticky analyzovat roli, kterou Josef Ulrich (sociální demokrat) v současnosti hraje, a také její možné budoucí důsledky. Proto v tomto článku navrhujeme prozkoumat vyčerpávajícím způsobem a objektivně různé aspekty související s Josef Ulrich (sociální demokrat), abychom nabídli komplexní vizi, která nám umožní pochopit její význam a dopad na současnou společnost.

Josef Ulrich
Josef Ulrich
Josef Ulrich
Poslanec Revolučního nár. shromáždění
Ve funkci:
1919 – 1920
Poslanec Národního shromáždění ČSR
Ve funkci:
1920 – 1925
Stranická příslušnost
Členstvíčs. soc. dem.

Narození5. května 1882
Koloveč
Rakousko-UherskoRakousko-Uhersko Rakousko-Uhersko
Úmrtí2. září 1950 (ve věku 68 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Profesepolitik a publicista
CommonsJosef Ulrich (sociální demokrat)
Seznam děl: SKČR | Knihovny.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Josef Ulrich (7. května 1882 Koloveč[1]2. září 1950 Praha)[2])[3], byl československý politik a poslanec Národního shromáždění za Československou sociálně demokratickou stranu dělnickou.

Biografie

Podle údajů k roku 1920 byl profesí tajemníkem pro záležitosti obecní správy v Berouně.[4] Zasloužil se o vznik obchodní akademie v Berouně.[5]

V letech 1919-1920 zasedal v Revolučním národním shromáždění za Československou sociálně demokratickou stranu dělnickou.[6] V parlamentních volbách v roce 1920 získal mandát v Národním shromáždění.[7]

Odkazy

Reference

  1. Matriční záznam o narození a křtu farnost Koloveč
  2. Kalendárium 2012 - Městská knihovna Boženy Němcové v Domažlicích, str. 30 Archivováno 4. 11. 2013 na Wayback Machine. a autoritní záznam NK ČR Archivováno 19. 6. 2020 na Wayback Machine.
  3. NASKE, Miloslav. Národní shromáždění Republiky Československé: Poslanecká sněmovna, Senát, Národní výbor, Revoluční národní shromáždění. Životopisná a statistická příručka.... : Šmejc a spol., 1924. 247 s. Dostupné online. S. 157. 
  4. 1. schůze, přípis volebního soudu, ověření mandátů . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 
  5. Několik vzpomínek na počátky obchodního školství v Berouně . oaberoun.cz . Dostupné online. 
  6. jmenný rejstřík . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 
  7. Josef Ulrich . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 

Externí odkazy