Josef Jáchym Redelmayer

V dnešním světě je Josef Jáchym Redelmayer tématem, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. S dopadem, který se rozšiřuje na různé aspekty každodenního života, se Josef Jáchym Redelmayer stal ústředním bodem diskusí, debat a úvah. Ať už jde o otázky související se zdravím, technologií, politikou nebo kulturou, Josef Jáchym Redelmayer dokázal vyvolat rostoucí zájem mezi lidmi různého věku, profesí a kulturního původu. V tomto článku se ponoříme do různých aspektů, které dnes činí Josef Jáchym Redelmayer relevantním tématem, a prozkoumáme různé perspektivy a příspěvky, které toto téma přináší k našemu chápání světa kolem nás.

Josef Jáchym Redelmayer
Narození20. dubna 1727
Praha
České královstvíČeské království České království
Úmrtí13. února 1788 (ve věku 60 let)
Praha
České královstvíČeské království České království
Povolánímalíř a scénograf
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Josef Jáchym Redelmayer (20. dubna 1727, Praha13. února 1788, Praha), byl český malíř, freskař a divadelní dekoratér pozdního rokoka.

Život

Jako sedmnáctiletý přišel do učení k Fr. Müllerovi. Maloval dekorace pro pražské divadlo v Kotcích. Pro svůj talent a pracovitost si získal přízeň malíře Fr. Ant. Balka, s nímž pracoval společně, jako jeden z jeho nejlepších žáků. Těžil z dekorativního stylu berlínského malíře G. Galliho-Bibieny. Jeho malby v refektáři v Doksanech (před 1760) dokládají názorně, že se Redelmayer tak jako F. X. Palko dovolával Piazzettova a Tiepolova příkladu. Pracoval pro kláštery až do jejich josefinského rušení. Od Redelmayera se zachovalo jen několik prací. Známé jsou: obraz sv. Libora v Praze Na Karlově u milosrdných bratří (1771), fresky v kostele sv. Vojtěcha ve Vejprnicících, na kterých pracoval společně s Josefem Hagerem, stejně jako na dekoraci sálu a kaple na zámku v Bečvárech (1774), a fresky v chrámu P. Marie Pomocné v Praze u Brusky (společně s Fr. Ant. Balkem).

Odkazy

Externí odkazy