Free State Stadium

V dnešní době je Free State Stadium tématem, které ve společnosti získalo velký význam. Postupem času se Free State Stadium stal bodem zájmu širokého spektra lidí, ať už kvůli jeho dopadu na každodenní život, historickému významu nebo jeho vlivu na různé aspekty kultury. V tomto článku prozkoumáme různé pohledy na Free State Stadium, od jeho počátků až po jeho roli v současnosti, analyzujeme jeho důležitost a důsledky v dnešní společnosti. Kromě toho prozkoumáme, jak se Free State Stadium vyvíjel v průběhu času a jak jeho porozumění může přispět k pochopení různých aspektů našeho každodenního života.

Free State Stadium
PolohaBloemfontein, Jihoafrická republika
Souřadnice
Otevření1955
Přestavění1995, 2009
Povrchtráva
Události
MS v ragby 1995
Africký pohár národů 1996
Konfederační pohár FIFA 2009
MS ve fotbale 2010
Africké mistrovství národů 2014
Kapacita
48 000 diváků
WebOficiální web
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Free State Stadium je víceúčelový stadion sloužící zejména pro fotbal a ragby v Bloemfonteinu. Pojme 48 000 diváků. Kromě toho stadion slouží jako kulturní zařízení s možností pořádání koncertů. Tento stadion využívá při koncertních turné mnoho zpěváků a hudebníků. Stadion je domovem ragbyových týmů Cheetahs a Free State Cheetahs a Blue Bulls a fotbalového klubu Bloemfontein Celtic FC.

Stadion byl slavnostně otevřen v roce 1952. Prošel úplnou přestavbou v roce 1995 při příležitosti mistrovství světa v ragby, který hostil v roce 1995. Další velkou přestavbou prošel před Mistrovství světa ve fotbale 2010, Práce začaly v červenci 2007 a jejich dokončení proběhlo v září 2008. Byla přidána druhé patro k hlavní tribuně na západní straně hřiště, čímž se zvýšila jeho celková kapacita z 36 538 na 45 058 diváků, což byla kapacita potřebná pro stadiony v 1. a 2. kole zápasů v mistrovství. Kromě toho bylo instalováno nové osvětlení, elektronické panely, zvukový systém byl obnoven na požadované standardy a bylo vybaveno větší zařízení pro mediální komunikace se zlepšením jeho zařízení.

Stadion hostil i další několik mistrovství. Konalo se zde Africký pohár národů 1996, Konfederační pohár FIFA 2009 a Africké mistrovství národů v roce 2014.

Odkazy

Externí odkazy