V tomto článku budeme hovořit o Diskuse s wikipedistou:Khamul1/Archiv/7, tématu, které bylo v průběhu let předmětem zájmu a debat. Diskuse s wikipedistou:Khamul1/Archiv/7 je koncept široce diskutovaný v současné společnosti a jeho význam se projevuje v různých oblastech studia. Od historie po psychologii, vědu a populární kulturu, Diskuse s wikipedistou:Khamul1/Archiv/7 upoutal pozornost akademiků, odborníků i široké veřejnosti. V celém tomto článku prozkoumáme původ, význam a důsledky Diskuse s wikipedistou:Khamul1/Archiv/7 a také jeho dopad na dnešní společnost.
Milí kolegové,
jak jsem psal před pár dny, tým Growth se chystá do editačních tipů přidat průvodce, který nováčkům pomůže doporučenou editaci dokončit. Grafický návrh této nové funkcionality již je dokončen, a můžete si ho otevřít na stránce Editačních tipů (sekce Grafický návrh interaktivního průvodce (březen 2020)).
Rád bych vás požádal, abyste si prototypy vyzkoušeli, a napsali nám na diskusní stránku svůj názor. Velmi nám to pomůže při vývoji co nejlepšího produktu.
Těším se na jakékoliv komentáře,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 14. 3. 2020, 20:11 (CET)
jsem novacek kdyztak se ozvu --Noname3452222222 (diskuse) 22. 3. 2020, 17:52 (CET)
Dear all participants and organizers,
Since the outbreak of COVID-19, all the postcards are postponed due to the shut down of the postal system all over the world. Hope all the postcards can arrive as soon as the postal system return and please take good care.
Best regards,
Wikipedia Asian Month International Team 2020.03
Ahoj, není to trošku unáhlené a nedá se to ještě zvrátit? Rozhodně je to škoda! --Gumideck (diskuse) 26. 3. 2020, 19:26 (CET)
Díky za Tvou službu Wikipedii ve funkci správce, a přeji Ti, ať se Ti daří ve všem, co děláš - ať už na Wikipedii, nebo mimo ni. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 3. 2020, 14:28 (CET)
Zdravím, jak se vytváří nový článek? --Meme Lord 360 (diskuse) 30. 3. 2020, 13:23 (CEST)
Ale mě by spíš zajímalo kde se vytváří článek. Vím jak ale nevím kde. Meme Lord 360 (diskuse) 30. 3. 2020, 13:53 (CEST)
A jak se přidává obrázek/fotka do článku? --Meme Lord 360 (diskuse) 30. 3. 2020, 14:23 (CEST)
Ahoj, tvořil jsem svůj první článek a těsně před dokončením jsem překliknul nahoře na panelu na založit zdroje abych zkontroloval jak bude stránka ozdrojována a když jsem se chtěl vrátit zpět na editaci článku tak se mi smazal celý obsah, jde to nějak vrátit? Ukládá se to průběžně nebo jsem text už nenávratně ztratil? Díky za odpověď. --Maggot2001 (diskuse) 3. 4. 2020, 21:58 (CEST)
Hi, I am interested in translating content from English to Czech or Czech to English. Where would I find content that needs to be translated? Thank you, Jana --Janadebra (diskuse) 4. 4. 2020, 21:26 (CEST)
Milí kolegové,
už nějakou dobu nováčkům dělají společnost editační tipy. Aby se tým Growth dozvěděl co nejvíce o tom, co nováčci preferují, i editační tipy byly nasazeny v režimu A/B testování. Polovina nováčků si musela Editační tipy sama zapnout v části Začněte zde (varianta A; viz obrázek), druhé polovině nováčků byly Editační tipy zapnuté hned při načtení Domovské stránky (varianta B). V průběhu manuálního zapínání Editačních tipů Domovská stránka nováčka ve dvou oknech informuje, jak Editační tipy fungují (první; druhé).
Tým Growth dokončil analýzu prvního A/B testování Editačních tipů, a její výsledky jsou shrnuty na grafu vpravo. Varianta B (tj. zapnutí Editačních tipů hned při načtení Domovské stránce) se ukázala být jako výrazně efektivnější (alespoň na desktopových zařízeních). To je nejspíše způsobené tím, že Editační tipy tak zabíraly podstatnou část Domovské stránky, a nováčci je tak začali považovat za důležitější, než když jim v první fázi bylo vyhrazeno jen jedno tlačítko. Z jakého důvodu nenesou tyto změny stejné důsledky i na mobilních zařízeních týmu Growth zatím není známo. Máte-li nějakou hypotézu, napište mi.
Jak to bude s Editačními tipy vypadat dále? Tým Growth připravil varianty C a D, které učiní z Editačních tipů největší a nejdůležitější součást Domovské stránky. Ostatní moduly Domovské stránky (mentorský modul a modul dosahu příspěvků) V případě varianty C bude Domovská stránka obsahovat jen stručné vysvětlení, o co v editačních tipech jde, a tlačítkem pro jejich zapnutí (které zobrazí podobné okna, jako v případě vairanty B: první; druhé). V případě varianty D pak bude Domovská stránka obsahovat rovnou Editační tipy jako takové. Chceme tím otestovat, zda by pro nováčky nebylo ideální, kdyby představovací okna přeci jen viděli - a aby jim zároveň bylo jasně dáno najevo, co se od nich na Domovské stránce čeká. Kromě toho také nadále usilovně pracujeme na editačním průvodci, který by s dokončením editačních tipů nováčkům pomohl.
Co si o připravovaných změnách myslíte vy? Mohou nováčkům pomoci, nebo spíše uškodit? A jaké pocity z Editačních tipů máte zatím vy? Jakékoliv komentáře či otázky uvítám na diskusní stránce.
S pozdravem,
--Martin Urbanec (WMF), komunitní ambasador české Wikipedie, 5. 4. 2020, 16:22 (CEST)
Zdravím, zajímalo by mne, kdy mohu přidávat také samostatně články. Zatím se mi na wikipedii zobrazuje pouze možnost editací. Díky a s pozdravem, Jessica --Jejdy (diskuse) 8. 4. 2020, 11:25 (CEST)
Milí kolegové,
jak nejspíše víte, nováčci mají ze svého uživatelského jména přístupnou Domovskou stránku. Jednou z jejich součástí jsou Editační tipy, které mají za cíl nováčkům zábavnou formou vysvětlit, jak (a co) by mohli editovat tak, aby se snáze mohli stát členem Wikimedia komunity.
Aby se nováčci mohli plně soustředit právě na Editační tipy, Nadace Wikimedia se z Editačních tipů udělat hlavní součást Domovské stránky. Jeden z návrhů (varianta C) je na obrázku vpravo, další jsou k dispozici na stránce o Domovské stránce.
Jaký z těchto návrhů se vám líbí více? Myslíte si, že je toto krok správným směrem? Jakékoliv připomínky uvítám na diskusní stránce.
S pozdravem,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 14. 4. 2020, 14:03 (CEST)
Dobrý den... Rád bych vytvořil stránku WikipediE s údaji o svém synovi, hokejistovi. Už tu v minulosti byla kolem jeho jména i kolem jmen dalších hráčů (pro mě nepochopitelná) neshoda názorů, tak se chci předem vyvarovat problémů a chyb. Děkuji za případné rady a doporučení od Vás. --EMW 70 (diskuse) 19. 4. 2020, 18:07 (CEST)
Já půjdu snad raději požádat o desysop . — Draceane diskusepříspěvky 20. 4. 2020, 17:19 (CEST)
Ahoj, Matěj Suchánek mi vyčistil JS, možná by tě mohlo zajímat (ale pozor, není identický jako tvůj, dělal jsem si tam své úpravy). — Draceane diskusepříspěvky 22. 4. 2020, 15:49 (CEST)
Ahoj, prosím o radu. Vložil jsem na Wikipedii před časem heslo JazzFestBrno. Po pár dnech to jeden správce skryl pro možné porušení autorských práv. E-mail o poskytnutí licence jsem poslal hned v den upozornění přesně podle vzoru tady na Wikipedii. Autorem zmiňovaného textu na webu i autorem hesla zde jsem já. Za celých osm dní na mail ale nikdo nezareagoval, heslo zpět nezveřejnil a naopak došlo k jeho smazání. Co s tím můžu dělat? Je to docela demotivující. Díky --Kivis19 (diskuse) 23. 4. 2020, 13:53 (CEST)
{{re}}
, aby si mé předchozí zprávy všimli. --Khamul1 (diskuse) 23. 4. 2020, 14:19 (CEST)kde je vytvořit článek --Václav007 (diskuse) 25. 4. 2020, 18:44 (CEST)
Mohl bych se Vás zeptat na to, co znamenají tzv. řádkové reference? (Zmínil jste je v této diskusi.) Neuměl jsem to najít, děkuji. --ADDAM K. (diskuse) 26. 4. 2020, 09:53 (CEST)
ahooj potřebuju vytvořit novou stránku... pomůžete mi --Mojinka (diskuse) 29. 4. 2020, 10:46 (CEST)
Dobrý den, stále nejsem schopen nahrát fotografie do profilu Filip Řeháček, který spravuji a fotografie mám povolení použít / byly provedeny na objednávku. Mohu dostat radu, jak fotografie do commons nahrát? Děkuji
Jedná se o : Filip_Rehacek_05_LeMans_2019_CEV_Saturday-72827.jpg
Filip-PSB_9628 --Davidkadlcik (diskuse) 29. 4. 2020, 19:04 (CEST)
potreboval bych jak se udela clanek --Poli1225 (diskuse) 3. 5. 2020, 19:28 (CEST)
Dobrý den pane kolego, s předpokládaným souhlasem jsem si vypůjčil kód Vaší cedule na svoji DS, za což Vám moc děkuji. Všiml jsem si, že svoji diskusi archivujete pravidelně, ale ručně. Pokud máte zájem, tak Vám můžu pomoci nastavit archivaci robotem. (Dřina patří strojům). Mějte se fajn. S pozdravem--F.ponizil (diskuse) 4. 5. 2020, 11:55 (CEST)
Milí mentoři,
děkuji Vám za Vaši neúnavnou práci, která je pro nováčky velmi důležitá. Jednou z věcí, kterou je možné do odpovědi nováčkům zahrnout, jsou nástroje vyvíjené týmem Growth. Vidím, že někteří z vás nejste přihlášeni k newsletteru, který je o projektu Zkušenosti nových wikipedistů vydáván – a tak možná přicházíte o nejnovější informace týkající se projektů týmu Growrh.
V nedávné době jsme třeba na českou Wikipedii nasadili Editační tipy, které nováčkům radí, jaké články by mohli editovat, a co je v nich k editování. V současné době ze všech sil pracujeme na doprogramování interaktivního průvodce editačními tipy, který by měl nováčky dokončením editačního tipu provést od otevření Domovské stránky až po úspěšné uložení editace. Nasazení na českou Wikipedii se očekává každým týdnem - jakmile se tak stane, dám vědět formou newsletteru.
Rád bych Vás všechny požádal, abyste zkontrolovali, zda newsletter odebíráte, a v případě, že nikoliv, abyste se do seznamu zapsali. Pak vám neuniknou žádné nové projekty či informace. Pokud Vám z nějakého důvodu newsletter nevyhovuje, ozvěte se mi, prosím, na [email protected] – rád formu distribuce informací přizpůsobím tak, aby vyhovovala všem.
Ještě jednou díky,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 9. 5. 2020, 22:51 (CEST)
Dobrý den, jak vložit obrázek?, děkuji předem, mějte se hezky --Sandokan Alan Felix Roxana Benedikt PiCHA (diskuse) 14. 5. 2020, 11:33 (CEST)
Milí kolegové,
tým Growth uvažuje o dalším (pod)projektu: Strukturovaných editacích. Velká část nováčků odchází proto, že nemohou přijít na to, jak, či co, by na Wikipedii měli dělat. Napadlo nás proto přijít s nápadem, jak to změnit: jednotlivé úkoly vhodné pro nováčky strukturalizovat tak, aby je bylo možné provést bez nutnosti jakékoliv wiki-dovednosti. Během uvažování, jak na to, nás napadly dva způsoby: průvodce existujícím editorem, anebo nový editor, který by nováčky provedl pouze jedním konkrétním typem úkolu, což by umožnilo snížit počet kroků nutných k uložení úkolu. Jelikož oba dva přístupy mají svá pro i proti, a jelikož toto rozhodnutí projekt zásadně ovlivní, rozhodli jsme se spustit měsíční komunitní konzultaci, a nejprve ¨¨sesbírat názory komunity.
Rád bych, abyste si přečetli českou projektovou stránku a zapojili se do komunitní konzultace. Poté vaše komentáře shrnu, a na základě vašich připomínek a připomínek dalších jazykových verzí Wikipedie bude probíhat další vývoj Strukturovaných editací. O tom budu informovat formou newsletteru. V případě, že vás napadnou jakékoliv nejasnosti týkající se projektu budu rád, když mi napíšete.
S přáním hezkého zbytku dne, --Martin Urbanec (WMF) (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 14. 5. 2020, 22:20 (CEST)
Vítejte v třináctém newsletteru týmu Growth!
Předmětem práce týmu Growth je pracovat na změnách v software, které pomohou udržet si více přispěvovatelů ve středněvelkých projektech Wikimedia.
Rádi bychom, aby se do diskuse o novém projektu zapojila komunita. Chceme, aby pro nováčky bylo jednoduché články editovat.
V našem předchozím newsletteru jsme mluvili o produktivních editacích, provedených v rámci projektu Editačních tipů. Tyto dobré výsledky nadále pokračují: asi 900 nováčků již uložilo přes 5000 editačních tipů. Nováčky editační tipy baví.
Nyní přemýšlíme, jak nováčkům předat seznam jednoduchých editací, na kterých se mohou naučit editovat. Nazvali jsme tento nápad Strukturovanými editacemi. Tento projekt obnáší rozdělení editací na jednotlivé kroky, které jsou pro nováčky jednoduché, a to i na mobilních zařízeních.
V minulosti již určité typy editací byly strukturovány. Například, přidávání odkazů skrz HotCat. Přemýšlíme, jak by se dalo strukturovat editování i dalších článků.
Prosím, navštivte projektovou stránku, a vyjádřete se v rámci komunitní konzultace. Budeme rádi, pokud tento projekt ukážete i dalším členům vaší komunity. Budeme také rádi, pokud přeložíte naše materiály do dalších jazyků, aby se mohlo připojit ještě více lidí. Konzultace bude probíhat až do 18. června.
Projekty týmu Growth jsou již na šesti dalších wiki, a hledáme další komunity, které projekty týmu Growth zaujaly.
Během posledních dvou měsíců jsme nasadili projekty týmu Growth na těchto šest projektů: ukrajinská, srbská, maďarská, arménská a baskické Wikipedie, plus francouzský Wikislovník. Nováčci z těchto projektů již uložili přes 600 editací.
Chceme naše projekty dostat ještě na další projekty, a budeme rádi, když se nám ozvou další komunity. Připravuje se například nasazení našich projektů na francouzskou Wikipedii.
Pokračujeme ve vylepšování Editačních tipů a Domovské stránky.
Jako obvykle i nyní oceníme vaši zpětnou vazbu či otázky o našich funkcích. Prosím, kontaktujte nás na naší diskusní stránce.
Newsletter týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botem • Dejte nám zpětnou vazbu • Přihlašte nebo odhlašte se k odběru.
18. 5. 2020, 16:29 (CEST)