Dale Begg-Smith

V tomto článku prozkoumáme vše, co souvisí s Dale Begg-Smith, do hloubky. Od jeho historických počátků až po jejich význam dnes, přes různé aspekty a aplikace. Dale Begg-Smith je velmi důležité téma, které vzbudilo zájem odborníků i laické veřejnosti. V tomto směru se budeme ponořit do jeho významu, dopadu a vývoje v čase. Podobně budeme analyzovat různé perspektivy a přístupy, které byly poskytnuty, stejně jako důsledky a důsledky, které to mělo v různých oblastech. Čtěte dále a zjistěte vše, co potřebujete vědět o Dale Begg-Smith a jeho vlivu na moderní svět.

Dale Begg-Smith
Rodné jménoDale Nygel Begg-Smith
Narození18. ledna 1985 (40 let)
Vancouver
Povoláníakrobatický lyžař a byznysmen
Oceněnímedaile Řádu Austrálie (2017)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Akrobatické lyžování na ZOH
zlato ZOH 2006 jízda v boulích
stříbro ZOH 2010 jízda v boulích
Mistrovství světa v akrobatickém lyžování
zlato MS 2007 paralelní jízda v boulích
stříbro MS 2007 jízda v boulích
bronz MS 2005 jízda v boulích

Dale Begg-Smith (* 18. ledna 1985, Vancouver) je bývalý australský akrobatický lyžař narozený v Kanadě. Na olympijských hrách v Turíně roku 2006 vyhrál závod v jízdě na boulích, jako dosud nejmladší závodník v historii.[1] Na dalších hrách v jeho rodném Vancouveru roku 2010 bral ve stejné disciplíně stříbro, což něj činí nejúspěšnějšího australského sportovce na Zimních olympijských hrách.[2] Je rovněž mistrem světa z roku 2007, z neolympijské disciplíny paralelních závodů na boulích. Jeho nejlepším výsledkem v klasických boulích na světovém šampionátu je druhé místo z roku 2007. Ve světovém poháru bral čtyřikrát po sobě malý křišťálový glóbus za celkové vítězství v boulích (2006–2010). Vyhrál v seriálu 18 závodů, 29krát stál na stupních vítězů.[3]

Je též úspěšným podnikatelem, již ve třinácti letech založil s bratrem Jasonem internetovou společnost. Právě spory s kanadskými trenéry, kteří mu vyčítali, že se kvůli podnikání málo věnuje tréninku, ho v šestnácti letech přiměly (i s bratrem) k emigraci do Austrálie, jíž poté co roku 2003 získal občanství, přinesl historické úspěchy.[4] Spory se starou vlastí ho pronásledovaly i na hrách v rodném Vancouveru, kdy si australská výprava stěžovala na ústrky ze strany organizátorů a rozhodčích. Begg-Smith je znám tím, že odmítá komunikovat s kanadskými médii, ale obecně i neaustralskými. Je označován za samotáře a podivína. NBC ho nazvala „nejzáhadnějším mužem zimních olympijských her“. Jeho podnikání mu přineslo značné bohatství, ale také rozličná obvinění. Například, že se jeho internetová společnosti Begg-Smith Ads CPM, později přejmenovaná na CPM Media, podílela na distribuci malwaru (škodlivého softwaru).[5]

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dale Begg-Smith na anglické Wikipedii.

  1. Dale Begg-Smith. Olympics.com . . Dostupné online. 
  2. Dale Begg-Smith, missing Winter Olympian, is living on Grand Cayman Island. Fox Sports . 2013-08-09 . Dostupné online. (anglicky) 
  3. BEGG-SMITH Dale - Athlete Information. www.fis-ski.com . . Dostupné online. 
  4. SALAZAR, Jo-Ryan. Dale Begg-Smith: Traitor or Hero?. Bleacher Report . . Dostupné online. (anglicky) 
  5. HUTCHEON, Stephen; MAGNAY, Jacquelin. Spyware cybersigns point to Begg-Smith. The Sydney Morning Herald . 2006-03-04 . Dostupné online. (anglicky)