Problematika Dělení slov je dnes velmi důležitá, protože se týká širokého spektra lidí a má významné dopady v různých oblastech života. V tomto článku do hloubky prozkoumáme různé aspekty Dělení slov a analyzujeme jeho dopad na společnost, ekonomiku a kulturu. Kromě toho prozkoumáme různé přístupy a názory na Dělení slov s cílem poskytnout komplexní a obohacující vizi na toto téma. Prostřednictvím podrobné a vyčerpávající analýzy se snažíme osvětlit Dělení slov a nabídnout nové perspektivy, které vybízejí k zamyšlení a debatě.
Dělení slov na pravém okraji řádků slouží k lepšímu výslednému vzhledu zápisu nebo sazby, protože rozdělením slova, zvláště je-li dlouhé, se předejde příliš nevyrovnanému pravému okraji zápisu nebo příliš velkým mezislovními mezerám (při počítačovém zarovnání "do bloku"). Dělením slov lze také dosáhnout určitou úsporu místa. Dělení slov tedy používáme z ryze praktických důvodů. Pravidla dělení slov se výrazně liší v jednotlivých jazycích, pro češtinu platí v zásadě dále uvedená pravidla.
Pro naznačení dělení slov používáme spojovník (divis, -), který píšeme za první částí slova na konci řádku (dale-|kohled), na nový řádek už napíšeme jen zbytek slova. Pokud dělíme slovo, které samo o sobě obsahuje spojovník právě v místě tohoto spojovníku, je nutné spojovník na novém řádku opakovat (Brno-Líšeň, napíšeme na konec řádku Brno-, na novém řádku -Líšeň.