Chelsea Bridge

Dnešní svět se neustále mění a vyvíjí a je důležité si uvědomovat, co se kolem nás děje. Při této příležitosti chceme hovořit o Chelsea Bridge, tématu, které v poslední době nabylo na aktuálnosti. Chelsea Bridge je problém, který se týká nás všech, ať už kvůli jeho dopadu na společnost, ekonomiku, politiku, vědu nebo jakýkoli jiný obor. Prostřednictvím tohoto článku se budeme snažit analyzovat Chelsea Bridge z různých úhlů pohledu, abychom pochopili jeho důležitost a důsledky, které má na náš každodenní život.

Chelsea Bridge
Chelsea Bridge
Chelsea Bridge
Základní údaje
KontinentEvropa
StátSpojené královstvíSpojené království Spojené království
MěstoLondýn
Dopravasilniční a pěší doprava
ŘekaTemže
Otevřen1937, (1858)
Souřadnice
Parametry
Materiálocel
Délka213 m
Mapa
Chelsea Bridge
Chelsea Bridge
Další data
Kód památky1393009
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Chelsea Bridge je samonosný visutý most pro silniční a pěší dopravu přes řeku Temži v Londýně mezi Grosvenor Bridge a Albert Bridge. Současná podoba mostu, náhrady původního mostu stojícího na stejném místě, je dílem G. Tophama Foresta. Most byl otevřen 6. května 1937.

Původní most byl visutý most dlouhý asi 210 m s rozpětím hlavního oblouku asi 100 m. Autorem jeho návrhu byl Thomas Page. Stavba tohoto mostu začala roku 1851 a byl otevřen 31. března 1858.[1] Na mostě se vybíralo mýtné až do roku 1879.

Severní konec mostu vytváří hranici mezi Pimlico a Chelsea. Royal Chelsea Hospital se nachází bezprostředně na severozápad od něj. U jižního konce mostu se nachází Nine Elms na východ a Battersea na západ. Elektrárna Battersea se nachází bezprostředně na jihovýchodě, zatímco Battersea Park na jihozápadě.

Odkazy

Reference

  1. Keeping London Green . londongardenstrust.org . Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Chelsea Bridge na Wikimedia Commons