Alternativní hip-hop

V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Alternativní hip-hop. Od jeho vzniku až po jeho vývoj v čase se ponoříme do jeho významu, důležitosti a dopadu na současnou společnost. Budeme analyzovat jeho různé aspekty, od jeho významu ve vědecké oblasti až po jeho vliv na populární kulturu. Prostřednictvím multidisciplinárního přístupu zdůrazníme rozmanité perspektivy, které existují kolem Alternativní hip-hop, a nabídneme komplexní a obohacující vizi. Zjistíme tedy, jak Alternativní hip-hop znamenal milník v historii a zůstává dnes předmětem studia a debat.

Alternativní hip-hop
Původ ve stylechHip hop, alternative rock, funk, electronic, psychedelia, reggae, jazz
Kulturní pozadíKonec 80. let, USA
Typické nástrojeVokályTurntableSamplerKlávesyKytaraStrunné nástroje
Odvozené stylyExperimental hip hop, trip hop, industrial hip hop, neo soul, underground hip hop
Podstyly
Jazz rap, Hipster hop, Nerdcore
Jiná témata
Rap rock, rapcore, rap metal

Alternativní hip-hop nebo alternativní rap je subžánr hip-hopu. Allmusic tento žánr definuje jako: "Alternativní rap odkazuje na skupiny, které odmítají tradiční stereotypy rapu, jak gangsta, bass, hardcore a party rap. Namísto toho spojují žánr s funkem a rockem - jazzem, soulem, reggae, country, electronikou či folkem". Často se v písních nachází vysoké vokály, někdy i screemo. Ve některých spíše rock rappových písníc jsou hlavním hudebním nástrojem bubny. [1]

Alternativní hip-hop pochází původně z USA, ale někteří umělci jako Gorillaz pocházejí ze Spojeného království. Mezi americké alternativní hip-hop interprety patří Talib Kweli, Mos Def, (i skupina se kterou začal, Black Star), Common, Nas, Kanye West, Tribe Called Quest, Jurassic 5 a Styles of Beyond nebo Twenty One Pilots.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Alternatívny hip-hop na slovenské Wikipedii.

Externí odkazy