V tomto článku budeme hovořit o Římskokatolická církev v Itálii, tématu, které dnes upoutalo pozornost mnoha. Římskokatolická církev v Itálii je téma, které vyvolalo debatu a vzbudilo zvědavost v různých kruzích. V průběhu historie hrál Římskokatolická církev v Itálii důležitou roli v různých kulturách a byl předmětem studia a výzkumu v různých oblastech. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Římskokatolická církev v Itálii, od jeho původu a vývoje až po jeho dopad na současnou společnost. Zjistíme, proč je Římskokatolická církev v Itálii relevantní a proč je důležité mu věnovat pozornost. Připojte se k nám na této cestě objevování a učení o Římskokatolická církev v Itálii!
Římskokatolická církev v Itálii je hlavním italskou náboženskou organizací, v roce 1994 bylo v Itálii 57 665 000 katolíků, kteří tvoří 96,55 % populace. Od roku 1929, kdy byly podepsány lateránské dohody, je papež primasem Itálie a vysílá k Itálii svého nuncia. Předsedou italské biskupské konference je kardinál Gualtiero Bassetti.
Od roku 1976 je Itálie rozdělena do šestnácti církevních oblastí, které zhruba odpovídají i správním oblastem Itálie (některé jsou sloučeny). Tyto oblasti zahrnují vždy více církevních provincií (těch je v Itálii celkem 42: Apoštolský Stolec v Římě, Benátský patriarchát a 40 metropolitních arcibiskupství). Ty sdružují jednotlivé diecéze (20 sufragánních arcidiecézí, 155 diecézí), 2 územní prelatury a 6 územních opatství. Pro celou Itálii existuje jeden společný vojenský ordinariát se sídlem v Římě.